Roma
Roma 3:0 Verona
Verona

Dario Dodić • subota, 16.09.2017.

U posljednjoj subotnjoj utakmici četvrtog kola talijanske Serie A iznenađenja na Olimpicu u Rimu nije bilo, Roma je bez ikakvih problema s 3:0 svladala Veronu...

Od prve minute posljednje subotnje utakmice četvrtog kola Serie A između Rome i Verone na Olimpicu bilo je jasno kako će Verona još jednu utakmicu završiti pune mreže. Još je i dobro završilo po goste s obzirom na to koliko su posvećeno napadali Rimljani u lovu na sva tri boda.

U prvih par prilika za domaći sastav našao se Edin Džeko, nije ih iskoristio, a u jednoj bi vjerojatno dobio jedanaesterac da je pao, no nije i tako je pružio priliku gostujućem vrataru Nicolasu upisati jednu od mnogobrojnih obrana. Ništa bolje nije prošao ni Cengiz Under, čiji je udarac iskosa s desne strane odsjeo na spoju vratnice i grede.

Kad već Džeko i Under nisu uspjeli načeti goste, pošlo je to za nogom Nainggolanu. Igrala se 22. minuta, neoprezni gosti na kišnom Olimpicu gube loptu u obrani i u tri poteza uslijedila je kazna.

Desetak minuta kasnije u strijelce se upisao i Džeko. Florenci se sjajno riješio svog čuvara na desnoj strani i uočio Džeku usamljenog na drugoj vratnici, napadač Bosne i Hercegovine s par metara glavom zabija za 2:0 Rome.

U 61. minuti Džeko svojim drugim pogotkom nakon krasnog dodavanja Kolarova podiže na konačnih 3:0. U posljednjih 12 domaćih utakmica Rome u Serie A Džeko je zabio isto toliko golova.

Pet minuta kasnije ostali su gosti s igračem manje na travnjaku nakon što je drugi žuti karton zaradio Souprayen. Smilovali su se Rimljani, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.