Dario Dodić • nedjelja, 17.09.2017.

Odigrana su četiri susreta u redovnom nedjeljnom terminu talijanske Serie A. Nikola Kalinić zabio je prvi i drugi gol u dresu Milana i donio mu pobjedu protiv Udinesea. Napoli je razmontirao Benevento, dok je Ivan Strinić asistirao za bod Sampdorije u gostima kod Torina...

Nikola Kalinić u pravo je vrijeme odlučio postići prvijenac u dresu Milana, a kad je stigao prvijenac vrlo brzo je postigao i drugi gol za Milan i tako protiv Udinesea donio pobjedu domaćinima na San Siru.

Milan je s 2:1 svladao Udinese, oba pogotka za domaćine postigao je hrvatski napadač. Nakon 20-ak minuta igre Kalinić gura loptu na desnu stranu za Calabriju, ovaj mu je brzo vraća natrag u sredinu i Hrvat posprema loptu, bio je to njegov prvi pogodak za rossonere.

Šest minuta kasnije Lasagna koristi veliku pogrešku Milanove obrane i lijepo zabija za 1:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu, nakon pola sata igre Kalinić još jednom zabija za konačnih 2:1. U 85. minuti je uz ovacije s tribina napustio igru.

Do četvrte pobjede u četiri prvenstvena kola stigao je Napoli i na vrhu prestigao Inter i Juventus. Sve tri momčadi su stopostotne, ali Napoli je natrpao mrežu Beneventa i zbog najbolje gol-razlike preuzeo vrh ljestvice.

Čak šest golova završilo je u mreži slovenskog vratara na vratima Benventa, Vida Beleca, Napoli je ekspresno riješio pitanje pobjednika. Allan je zabio za 1:0 u trećoj minuti, nakon što je Belec uspio obraniti pokušaj Mertensa. U 15. minuti lukavi Insigne podiže na 2:0, a zatim lijepo asistira Mertensu za 3:0.

Na odmor se otišlo s uvjerljivih 4:0 Napolija, u 32. minuti u strijelce se upisao i Callejon.

Dvama pogocima iz najstrože kazne u nastavku do hat-tricka je dogurao Belgijac Mertens. Hrvatski reprezentativac Marko Rog odigrao je posljednjih 20-ak minuta kod domaćina.

Kao i u Milanu i u Torinu se sve zanimljivo dogodilo u prvih pola sata igre. Torino je ugostio Sampdoriju i uzeo samo bod, susret je završio 2:2.

Nakon samo 17 sekundi igre poveli su gosti - s lijeve je strane u sredinu loptu poslao Ramirez, loše je reagirao jedan od braniča Torina, lopta dolazi do Duvana Zapate, koji postiže najbrži gol u ovoj sezoni Serie A.

Brzo su izjednačili domaćini, Baselli prekrasnim golom s 25 metara zabija za 1:1 u 13. minuti, a samo dvije minute kasnije Belotti okreće rezultat u korist Torina.

Nakon nešto više od pola sata igre Sampdoria dolazi do izjednačenja. Lijepo je s lijeve strane ubacio Ivan Strinić, točno na usamljenog Quagliarellu, koji lagano poentira za konačnih 2:2.

All Goals & Highlights HD - Torino 2-2... by billiemccarroll

Spal 0 - 2 Cagliari 17/09/2017 All Goals... by billiemccarroll