Premier liga, 5. kolo, 17.09.2017, 17:00 h
Manchester United
Manchester United 4:0 Everton
Everton

Dario Dodić • nedjelja, 17.09.2017.

Nogometaši Manchester Uniteda u petom su kolu Premiershipa na svom travnjaku s uvjerljivih 4:0 svladali Everton i izjednačili se na vrhu ljestvice s gradskim rivalom Cityjem...

Ronaldu Koemanu tlo se urušava pod nogama. Manager Evertona mogao bi uskoro postati bivši s obzirom na predstave njegove momčadi u posljednjih nekoliko tjedana. Everton je na Old Traffordu pao bez ispaljenog metka, Manchester United u petom je kolu došao do četvrte pobjede s uvjerljivih 4:0. Čak su tri gola pala u posljednjih deset minuta kada su se gosti s Goddison Parka posve raspali.

Everton u protekla tri kola Premiershipa ne zna za pobjedu, ne zna niti za bod, ali niti za postignuti pogodak, ne promijeni li se nešto uskoro, glavom će sigurno platiti nizozemski strateg.

Mimo nogometne igre bilo je tu zanimljivih detalja za pratiti, Wayne Rooney igrao je protiv kluba u kojem je proveo 13 godina i na kraju dana United je ostao jedini klub protiv kojega nikada u Premiershipu nije pobijedio. Navijači na Old Traffordu pokazali su mu da nisu zaboravili sve što je učinio za Crvene vragove, ispratili su ga gromoglasnim pljeskom kada je u 82. minuti napustio igru.

Na vrijeme je travnjak napustio Rooney, pri minimalnom vodstvu Uniteda, jer u razdoblju od 84. minute do druge minute sučevog dodatka domaći su nogometaši još triput zatresli mrežu Evertona. Kad već pratimo oglede nogometaša protiv bivših klubova, Romelu Lukaku neće biti na Goodisonu dočekan ovacijama. U nekoliko je navrata s rukom na uhu "pozdravljao" gostujuće navijače, a i poprilično je srčano proslavio gol koji je postigao svojem donedavnom klubu.

U četvrtoj minuti momčad Josea Mourinha stigla je do vodstva. S lijeve je strane Matić proigrao Valenciju, koji prekrasno s ruba kaznenog prostora iz voleja zabija pod gredu.

Imao je United više od igre i u nastavku, ali je tek u samoj završnici slomio otpor momčadi iz Liverpoola. Nakon katastrofalne pogreške gostiju lopta je stigla do Lukakua, ovaj ju je proslijedio do Mhitarjana, koji je odmjerenim udarcem zapečatio sudbinu gostiju.

Nije United na tome stao, na asistenciju Lingarda vrlo brzo Lukaku zabija za 3:0 - za razliku od uobičajene situacije u kojoj strijelci ne slave pogotke protiv bivših momčadi, Belgijac nije imao nikakvih problema s proslavom. U drugoj minuti sučevog dodatka iz najstrože kazne zabija Martial za konačnih 4:0.

Nikola Vlašić nije bio u sastavu kod gostiju.