Vodeći trojac i dalje neporažen, Pazinka i dalje bez bodova

Sportnet • utorak, 19.09.2017.

Odigrano je peto kolo Treće HNL Zapad u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati gdje su favoriti uglavnom osvajali bodove. Vodeći trojac Krk, Vinogradar i Opatija nastavljaju s odličnim partijama, te su i dalje jedine neporažene momčadi u prvenstvu. Uvjerljivu gostujuću pobjedu upisao je i Zagreb koji se tako primakao vrhu ljestvice. Zanimljivo je napomenuti kako su tek u petom kolu do prve pobjede stigli nogometaši Trnja koji su ostvarili najuvjerljiviju pobjedu svladavši Zagorec s visokih 4:0. Nogometaši Pazinke i dalje su jedina momčad bez osvojenog boda.

AUTOR: Ivan Šola

Jedina utakmica bez pogodaka u ovom kolu odigrana je Vrbovcu gdje su bodove podijelili domaći Vrbovec i Vrapče. Sama utakmica bila je vrlo zanimljiva, prilike su se redale kao na traci, ali najzaslužniji što se mreže nisu tresle bila su oba vratara Filip Jendriš i Petar Kovač koji su u par navrata bravuroznim obranama spriječili prolaz lopte u mrežu.

Četvrtu uzastopnu pobjedu ostvarili su aktualni prvaci lige Vinogradar koji je na vrlo teškom gostovanju u Kurilovcu s visokih 3:0 deklasirao domaći Udarnik. Na prvi pogodak čekala se 12. minuta utakmice kada je gostujući napadač Igor Prijić doveo Vinogradar u vodstvo, te se s tom prednošću otišlo na poluvrijeme. Odmah na početku drugog dijela gostima je posao olakšao domaći igrač Marijan Grdenić koji je zaradio crveni karton. Igrača više gosti su brzo iskoristili i riješili pitanje pobjednika. Prvo je na 0:2 povisio Marko Bjelanović, a konačan rezultat utakmice postavio je svojim drugim zgoditkom Igor Prijić u 60. minuti.

Podjela bodova viđena je u Sigetu gdje je Maksimir kao domaćin dočekao momčad s Pešćenice. Gledatelji su još pristizali na stadion kada je Marin Žugaj u drugoj minuti doveo domaćine u prednost. Do kraja poluvremena Maksimir je imao nekoliko izglednih prilika za postizanje drugog zgoditka, ali su se gosti uspješno obranili. Kako to biva kazna za promašaje stigla je u 65. minuti kada je Tomislav Brlečić iskoristio jednu od rijetkih prigoda gostiju i poravnao rezultat kako će se na kraju pokazati konačnih 1:1.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su i igrači Opatije koji su na domaćem terenu uspješno preokrenuli rezultat i slavili protiv Dugog Sela. Igrala se 18.minuta kada je Vlatko Martinović neočekivano doveo goste u prednost, ali do kraja poluvremena domaćini su se vratili u egal zgoditkom Ivana Lucića. Već na samom početku drugog dijela Alen Matovina dovodi Opatiju u prednost od 2:1. Svoju frustraciju gosti su pokazali u svega sedam minuta kada je u razmaku između 62. i 69. minute glavni sudac utakmice pokazao crvene kartone Ivanu Filipoviću i Ivanu Grgiću. S dva igrača manje gosti su se predali, a pitanje pobjednika riješeno je dvije minute prije kraja utakmice kada je svoj drugi zgoditak postigao Alen Matovina za konačnih 3:1.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Labinu gdje je domaći Rudar poslije preokreta uspješno savladao Segestu iz Siska. Igrala se 12. minuta kada je goste u vodstvo doveo Mario Garba sigurno realiziravši kazneni udarac. Do kraja poluvremena Ivan Macan iskoristio je neopreznost gostujuće obrane i poravnao rezultat na 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 75. minuti kada je ponovno mrežu gostiju pogodio Ivan Macan. Do kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Filip Bukovec.

Do uvjerljive pobjede stigli su igrači Zagreba koji su na teškom gostovanju s visokih 4:1 razbili Špansko. Međutim sam početak utakmice nije dao nagovijestiti da će domaćini biti potopljeni pred svojim gledateljima. Igrala se 11. minuta kada je Toni Šoša doveo Špansko u vodstvo. Međutim do kraja poluvremena gosti u potpunosti preokreću rezultat, prvo je Filip Matijašević u 33. minuti poravnao rezultat na 1:1, a samo četiri minute kasnije Niko Tokić zabija za 1:2. U drugom dijelu potpuna dominacija gostiju, a epitet igrača utakmice zaradio je Filip Matijašević koji je postigao preostala dva zgoditka za konačnu pobjedu Zagreba 4:1.

Vodeća momčad prvenstva Krk nastavlja i dalje s odličnim igrama, te su ostvarili petu pobjedu uz isto toliko odigranih utakmica. U ovom su kolu na domaćem terenu slomili Jadran iz Poreča u posljednjih 20. minuta utakmice. Sve bitno dogodilo se u posljednjoj dionici utakmice, igrala se 72. minuta kada je Mario Alilović doveo domaćine u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Matko Budan povećao je prednost na 2:0. Na samom kraju konačni rezultat 3:0 postavio je Arton Ismaili.

Drugu prvenstvenu pobjedu ostvarili su igrači Dubrave koji su u Sesvetama kao domaćini uspješno porazili posljednjeplasirani ekipu Pazinku iz Pazina. Nije se trebalo dugo čekati na prvi pogodak, igrala se peta minuta kada je Goran Petković doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena Dragan Juranović fantastičnim je zgoditkom povećao prednost Dubrave na 2:0. Domaćini su se zadovoljili ranim vodstvom i sigurno su držali stečenu prednost, tek na samom kraju utakmice gosti su uspjeli uljepšati poraz. Igrala se 90. minuta kada je Nikola Ivetac postavio konačan rezultat 2:1. S ova tri boda Dubrava se probila ka sredini tablice, dok gosti drže zadnje mjesto bez osvojenog boda.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu ostvarili su nogometaši Trnja koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 deklasirali Zagorec iz Krapine. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon pola sata igre. Igrala se 23. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Jurica Poldrugač, a isti je igrač samo tri minute kasnije postigao novi pogodak za vodstvo od 2:0. Pitanje pobjednika riješio je Bruno Špišić u 31. minuti utakmice, a konačni rezultat 4:0 postavio je Ante Stanić u sudačkoj nadoknadi.