Bologna
Bologna 1:1 Inter
Inter

Mihaela Bradovski • utorak, 19.09.2017.

Peto kolo talijanske Serie A otvorili su u Bologni istoimeni domaćin i Inter, a dvoboj je završen bez pobjednika. 15 minuta prije kraja Inter je stigao do pogotka koji mu je donio bod...

Težak početak sezone nastavljen je za Bolognu koja je u prvih pet kola igrala protiv Fiorentine, Napolija i sada Intera. Za razliku od susreta s prva dva protivnika u kojima je bilježila poraze, ovdje je uzela bod, a ne bi bilo nepravedno i da je došla do sva tri.

Inter nije briljirao, odigrao je lošije nego u prva četiri kola i na kraju mora biti zadovoljan bodom. Donio mu ga je Mauro Icardi pogotkom iz kaznenog udarca 15 minuta prije kraja.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i već u petoj minuti Federico Di Francesco opasno je zaprijetio odličnim udarcem nakon što se lakoćom riješio Škriniara, ali lopta nije išla u okvir gola.

Deset minuta kasnije dvije sjajne situacije za Simonea Verdija koji u oba slučaja za malo nije bio precizan. Kod drugog pokušaja pogriješio je Samir Handanovič koji je loše izbio loptu, ali nije za to kažnjen.

U 32. minuti domaćin je zasluženo poveo. Nakon nekoliko promašaja u dobrim pozicijama, Verdi je napokon nadmudrio Handanoviča i poslao loptu u mrežu. Povukao je napad, došao do 20-ak metara i onda lijepo opalio u sam kut.

U prvom dijelu vrlo dobro igrao je i Bruno Petković koji je stvorio dosta problema obrani Intera.

U nastavku susreta Inter je pokušavao doći do poravnanja i u tome uspio je u 75. minuti. Adam Masina u kaznenom prostoru srušio je Edera, dosuđen je kazneni udarac koji realizira Mauro Icardi za konačnih 1:1.

Petković je kod Bologne igrao do 87. minute kada ga je zamijenio Okwonkwo, Perišić je na drugoj strani odigrao cijelu utakmicu, a Brozović je u 81. minuti ušao umjesto Candreve.