Cedevita lakoćom preko FMP-a do polufinala Superkupa

Petar Jenjić • srijeda, 20.09.2017.

Košarkaši Cedevite prošli su u polufinale Superkupa ABA lige koji se igra u Baru. U četvrtfinalnoj utakmici, bez većih problema, svladali su srpski FMP rezultatom 86:68 i za ulazak u finale igrat će protiv boljeg iz dvoboja Igokee i Mega Bemaxa...

Danas je u Baru započelo Superkup natjecanje ABA lige na kojem nastupa osam najboljih momčadi lige, ne računajući prvaka Crvenu Zvezdu. Turnir u Crnoj Gori uspješno je otvorila Cedevita koja je slavljem protiv srpskog FMP-a prošla u polufinale gdje čeka boljeg iz dvoboja Igokea - Mega Bemax. Vitamini su odigrali vrlo dobru utakmicu i slavili rezultatom 86:68.

Kroz cijeli susret hrvatski prvak bio je bolja momčad. Imao je ukupno 20 asistencija uz samo šest izgubljenih lopti, dok je FMP skupio čak deset pogrešaka više.

Rezultat je bio u egalu sve do polovice druge dionice kada Cedevita radi seriju 9:0 i na poluvrijeme odlazi s osam poena viška (41:33). FMP u drugom poluvremenu nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, naprotiv, Cedevita je pojačala i u posljednjoj četvrtini ubacila 29 poena te na kraju upisala uvjerljivu pobjedu.

Cedevitu je do pobjede predvodio Džanan Musa sa 16 koševa (3/6 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 4/6), četiri asistencije i tri ukradene lopte, Demetris Nichols je dodao 15 poena (2/3 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 5/6).

Najbolji je kod poražene momčadi bio Filip Čović s 21 poenom i šest asistencija.