Serie A, 5. kolo, 20.09.2017, 18:00 h
Benevento 0:4 Roma
Roma

Dario Dodić • srijeda, 20.09.2017.

Nogometaši Rome upisali su uvjerljivu pobjedu u petom kolu talijanske Serie A. Na gostovanju kod Beneventa slavili su s 4:0, domaću je obranu izludio i natjerao na dva autogola Edin Džeko...

Roma je vrlo blizu rušenja Interovog rekorda po broju uzastopnih gostujućih pobjeda u Serie A. Današnjom pobjedom u gostima kod Beneventa na stadionu Ciro Vigorito Rimljani su došli do devete uzastopne pobjede u gostima. Inter iz sezone 2006./2007. drži rekord s 11 pobjeda u nizu, nastavi li Roma ovako dominantno uskoro ćemo imati nove rekordere u Italiji.

Di Francescovoj momčadi na ruku je išla činjenica da su gostovali kod Beneventa, koji je imao vrlo loš ulazak u prvenstvo. Uključujući današnji poraz, Benevento je u pet kola upisao pet poraza, uz samo jedan postignut i 14 primljenih golova.

Danas su domaćini imali težak zadatak protiv Rome koju je predvodio raspoloženi Edin Džeko. U pobjedu 4:0 Džeko je ugradio dva gola, dok su druga dva postigli domaći igrači - u pokušaju sprječavanja Džekinih golova postizali su autogolove.

Nakon 20-ak minuta igre poveli su gosti. Sjajno je po lijevoj strani prošao Kolarov, u srcu Beneventovog peterca pronašao je usamljenog Džeku, koji lagano posprema loptu u mrežu. Računavši i Benevento Džeko je zabio protiv 22 od 23 kluba s kojima se susretao u Serie A.

Slično bi završila i akcija u 35. minuti da se na putu lopte do bosanskohercegovačkog napadača nije našao Lucioni i poslao loptu u vlastitu mrežu.

U drugom smo poluvremenu svjedočili sličnim situacijama kao iz prvog dijela. Prvo je u 52. minuti na dodavanje Perottija Džeko lijepo lijevom nogom pogodio za 3:0, a zatim je 20-ak minuta kasnije u pokušaju sprječavanja Džekinog hat-tricka u vlastitu mrežu loptu poslao Venuti, za konačnih 4:0.