Budućnost preokretom svladala Cibonu i prošla u polufinale ABA Superkupa

Branimir Korać • srijeda, 20.09.2017.

U trećem četvrtfinalu ABA Superkupa koji se igra u Baru susreli su se Budućnost i Cibona, a slavili su Podgoričani s 96:90 preokretom u posljednjoj četvrtini...

Cibona nije uspjela iznenaditi Budućnost u četvrtfinalu ABA Superkupa iako je odigrala dobru utakmicu i bila ravnopravan protivnik kroz svih 40 minuta. Tijekom drugog poluvremena imali su Zagrepčani i dvoznamenkastu prednost, ali Budućnost je ipak napravila preokret i upisala pobjedu.

Slobodan Subotić može biti zadovoljan napretkom koji je Cibona pokazala tijekom ovih priprema, obojica Amerikanaca zasad se pokazuju kao pojačanja i opravdavaju ono što se od njih očekuje. Hall prvenstveno s pozicije razigravača, a Melvin energijom i realizacijom.

Budućnost u ovom dvoboju nije koristila Suada Šehovića, ali i bez njega došla je do pobjede. Imala je dovoljno raznovrsnih rješenja u napadu, Cibona obrambeno nije bila na najvišoj razini i tako je uspjela slaviti.

Počelo je boljom igrom Budućnosti koja se u prvoj četvrtini već uspjela odvojiti na deset koševa prednosti, ali odlični Melvin igrao je ključnu ulogu u Ciboninom povratku. Sredinom druge dionice preokret je zaokružen i ubačajem Halla Cibona je povela 36:35, prvo vodstvo Zagrepčana još od samog početka utakmice.

Do kraja prvog poluvremena momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a tricom Novačića Cibosi su otišli na odmor s prednosti 49:47.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je odličan za Cibose, krenuli su serijom 10:0, održavali visoku prednost do završnice treće dionice kada se Budućnost počela vraćati.

U zadnjih deset minuta napadački raspoloženi Podgoričani napravili su potpuni preokret, u završnici se odvojili na osam razlike i priveli meč kraju.

Kod Budućnosti Nikola Ivanović ubacio je 19 poena, Danilo Nikolić 17, a Filip Barović 15 poena uz 12 skokova. Kod poraženih Ivan Novačić upisao je 20 poena i pet skokova, Cleveland Melvin dodao je 18 poena, a Langston Hall devet poena uz osam asistencija.