Petar Jenjić • srijeda, 20.09.2017.

U večernjem terminu odigrano je još osam utakmica 5. kola talijanske Serie A, nakon kojih su još samo dvije momčadi ostale na stopostotnom učinku. Juventus je na domaćem terenu, pogotkom Marija Mandžukića, svladao Fiorentinu koja je od 56. minute igrala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Milan Badelj. Napoli je svoju petu pobjedu ubilježio u gostima kod Lazija, postigavši tri pogotka u razmaku od pet minuta...

Petu pobjedu u petoj utakmici upisao je Juventus, ali nije bilo nimalo lako. U goste je stigla Fiorentina koja je odigrala sasvim dobru utakmicu, ali nije uspjela proći neokrznuta. Viole je pogotkom u 52. minuti srušio Mario Mandžukić, koji je odigrao cijeli susret za domaću momčad, dok je kod gostiju Milan Badelj dobio drugi žuti karton i morao napustiti igru u 66. minuti.

Stara dama je krenula jako dobro, s visokim presingom na protivničku posljednju liniju. Nakon 14 minuta igre imala je 82% posjeda lopte, a prvu priliku preko Paula Dybale čiji je pokušaj iz slobodnog udarca otišao pored gola.

Nastavio je domaćin s čestim napadima, lako je dolazio do posljednjih dvadesetak metara od suparničkog gola, no nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti vrataru Fiorentine pa je ostao i bez udarca u okvir nakon prvih 45 minuta.

Pritisak Juventusa isplatio se u 52. minuti. Mario Mandžukić lijepo je pratio ubačaj Juana Cuadrada i glavom skrenuo loptu u mrežu. Dodatan problem Fiorentini stvorio je drugi žuti karton koji je zaradio Milan Badelj i bio prisiljen napustiti teren, iako prekršaj zbog kojeg je isključen možda i nije bio za opomenu. Rezultat se do kraja nije promijenio.

Dvama pogocima iz kaznenih udaraca nogometaši Milana na San Siru pobijedili su SPAL rezultatom 2:0, u utakmici u kojoj su uputili čak 20 udaraca prema vratima protivnika i nisu dopustili ozbiljniju prijetnju prema vlastitom golu.

SPAL je odolijevao Milanovim napadima sve do 25. minute kada je domaćin dobio najstrožu kaznu, a siguran izvođač bio je Ricardo Rodriguez. Na isti način domaćin je postigao i drugi pogodak, ovoga puta siguran je s bijele točke bio Franck Kessie u 61. minuti.

Nikola Kalinićnapustio je igru u 62. minuti, a umjesto njega ušao je Suso.

All Goals & Highlights HD - AC Milan 2-0 Spal... by Foot_Videos

Na stopostotnom učinku ostao je i Napoli koji se s teškog gostovanja u Rimu vratio s punim plijenom. Momčad iz Napulja svladala je Lazio s 4:1 nakon što je prvo poluvrijeme zaključila u minusu. U razmaku od 54. do 59. minuti postigla je tri pogotka i riješila pitanje pobjednika.

Iz prve prave akcije i pokušaja prema suparničkim vratima Lazio je poveo. Ciro Immobile je lijepo prošao pokraj braniča Napolija, ušuljao se u kazneni prostor i proigrao Stefana de Vrija koji isprve šutira i matira Pepea Reinu.

Gosti su izjednačili u 54. minuti, najbolje se nakon gužve u kaznenom prostoru snašao Kalidou Koulibaly i pospremio loptu u mrežu. Već u sljedećem napadu momčad iz Napulja potpuno je preokrenula rezultat, Jose Callejon je na dodavanje Mareka Hamšika zabio za vodstvo svoje momčadi.

Lazio se potpuno raspad i u 59. već primio treći pogodak. U strijelce se za goste upisao Dries Mertens i praktički riješio pitanje pobjednika. Konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio je Jorginho iz jedanaesterca.

Marko Rog u igru je ušao umjesto Callejona u 87. minuti, dok je Ivan Vargić s klupe odgledao utakmicu.

All Goals & Highlights HD - Lazio 1-4 Napoli... by Jek09Pre

I nakon petog kola Torino je ostao neporažen, a večeras je slavio u gostima kod Udinesea s 3:2. Domaćin je veći dio utakmice hvatao zaostatak, ali nije uspio doći do bodova pa je tako upisao i četvrti ovosezonski poraz.

Torino je poveo u 9. minuti kada je nakon slabe reakcije domaćeg vratara na loptu natrčao Andrea Belotti i zakucao je u gol. Bio je to njegov treći pogodak u prvih 15 minuta ove sezone.

Momčad iz Torina nakon pola sata igre podebljala je vodstvo nakon nespretne reakcije domaćeg igrača Emila Hallfredssona koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Na otvaranju drugog poluvremena Udinese je smanjio zaostatak iz kaznenog udarca, strijelac je bio Rodrigo De Paul. Na dva razlike za Torino pobrinuo se Adem Ljajić golom u 67. minuti utakmice, ali Udinese se još nije predavao. Rodrigo De Paul svojim drugim golom smanjio je na 3:2 u 76. minuti, ali to je bilo sve od domaćina.

Andrija Balić odgledao je cijeli susret s klupe za pričuve.

All Goals & Highlights HD - Udinese 2-3 Torino... by Foot_Videos

Jurićeva Genoa i nakon petog kola nove sezone ne zna za pobjedu, ali je barem osvojila bod, odigravši kod kuće protiv Chieva 1:1.

Sve do 62. minute rezultat se nije mijenjao kada je domaće navijače razveselio Diego Laxalt i doveo u vodstvo Jurićevu momčad. Ipak, veselje domaćina nije trajalo dugo, svega desetak minuta, jer je lijepu akciju Chieva pogotkom zaključio Alessandro Gamberini.

Petar Brlek započeo je u prvoj postavi Genoe, ali je zamijenjen na početku drugog poluvremena.

All Goals & Highlights HD - Genoa 1-1 Chievo... by FoxSportsEN

Drugu pobjedu ove sezone upisala je Atalanta koja na domaćem terenu nije imala problema protiv slabašnog Crotonea i pobjedom 5:1 došla do nova tri boda. Susret je bio riješen već nakon prvog poluvremena u kojem je domaćin postigao tri pogotka.

Domaćinu je tek pet minuta bilo potrebno za dolazak u vodstvo, krasan ubačaj Josipa Iličića s desnog krila u mrežu je skrenuo Andrea Petagna. Nakon polovice igre u prvom poluvremenu Atalanta je podebljala vodstvo, nakon kornera se najbolje snašao Mattia Caldara i iz blizine matirao gostujućeg vratara.

Do kraja poluvremena domaća momčad postigla je još jedan pogodak, sjajnu solo akciju kroz nemoćnu obranu Crotonea završio je Iličić i upisao se u strijelce. Alejandro Gomez pogotkom u 63. minuti povećao je vodstvo domaćina na 4:0, da bi poraz gostiju pokušao ublažio Marco Tumminello sedam minuta kasnije. Međutim, upravo je Gomez vratio na četiri razlike pogotkom iz penala.

Posljednjih 20 minuta u redovima gostiju odigrao je Ante Budimir.