Saran i Dunkerque do pobjede u zadnjoj sekundi, novi poraz Obrvana, Vozab i Batinović efikasni

Mihaela Bradovski • petak, 22.09.2017.

Nakon dva kola francuskog prvenstva četiri momčadi su stopostotne. Dok je to očekivano za PSG, Montpellier i Nantes, tu je i neočekivano Saran...

Ivry je i u drugom kolu francuskog prvenstva upisao poraz, ovaj put nadigrao ga je na njegovom parketu Aix. Pad domaćina krenuo je sredinom prve četvrtine kada je Ivry ostao više od deset minuta bez pogotka nakon čega je Aix pobjegao na plus šest i lakoćom odrađivao posao u nastavku.

Kod gostiju briljirao je Slaviša Đukanović sa 17 obrana, Sergij Onufrijenko postigao je šest golova, a Mohamed Mamdouh pet. Kod domaćina Youssef Ben Ali stao je na sedam golova.

Očekivano zanimljiv dvoboj odigran je u Nimesu gdje je istoimeni domaćin ugostio Montpellier i nije uspio doći do pobjede. Gosti su slavili 28:24 nakon što su najvećim dijelom dvoboja imali stvari pod kontrolom. Domaćinu nije pomogao niti sjajan nastup Remija Desbonneta koji je skupio 17 obrana.

Vincent Gerard na suprotnoj strani imao je četiri obrane manje, a po četiri pogotka postigli su Ludovic Fabregas i Mohamed Soussi. Kod domaćina Mohammad Hisham Sanad zabio je sedam golova, a Tomi Vozab dodao je šest uz samo jedan promašaj.

Drugu pobjedu i to još jednu sa samo golom razlike, upisao je Saran koji je svladao Toulouse s 36:35. Saran je u prvom kolu s golom razlike svladao Cesson, a na isti način do pobjede je došao i Toulouse protiv Aixa. Ovdje je Saran bio ponovno uspješan, a pobjedu mu je sa sirenom donio Hadrien Ramond.

Kod Sarana su se istakli s po sedam golova Jean-Jacques Acquevillo i Quentin Eymann dok je Chema Rodriguez dodao šest golova. Kod gostiju Arnau Garcia postigao je osam golova, Pierrick Chelle sedam, a Nemanja Ilić šest.

Na poprilično glup način Tremblay je izgubio na svom parketu protiv Dunkerquea 28:27. U samoj završnici susreta Luka Šebetić poravnao je na 27:27 da bi sekundu prije kraja kod izvođenja lopte s centra glup prekršaj karate napadom napravio Alexandre Tomas i gosti dobili sedmerac s istekom vremena. Realizirao ga je Guillaume Joli za pobjedu.

Joli, Dylan Garain i Wilson Davyes postigli su po pet golova za goste, jedan više kod domaćina imao je Damir Batinović, pet je postigao Adama Sako, a tri Šebetić.

Cesson je odigrao odličnih 40 minuta u Nantesu, ali nije izdržao. U prvom poluvremenu iumao je i pet golova prednosti, u 40. minuti još uvijek je bio u potpunom egalu, a na kraju je izgubio s visokih 38:30. Širina kod domaćina je u konačnici presudila i unatoč 13 obrana Jefa Lettensa, Cesson je na kraju primio 38 golova.

Nicolas Tournat sa šest golova predvodio je strijelce Nantesa, pet je dodao Olivier Nyokas, a četiri Jerko Matulić. Na drugoj strani Thomas Bolaers postigao je šest golova, a pet su dodali Simon Ooms i Arber Qerimi.

PSG se očekivano prošetao do pobjede protiv novog prvoligaša Massyja. Slavili su Parižani s vrlo visokih 33:17, postigli gotovo dvostruko više pogodaka i nastavili put ka obrani naslova prvaka.

Luka Stepančić imao je tri promašaja i ostao bez pogotka dok je kod gostiju Mirko Herceg zabio jedan gol. Mikkel Hansen s devet golova bio je prvo ime susreta.

U posljednjem susretu kola Obrvanov Chambery poražen je na svom parketu od St. Raphaela. Zanimljiv dvoboj otišao je na stranu gostiju 28:24 što je drugi ovosezonski poraz za Chambery. Udarni dvojac St. Raphaela briljirao je i u ovom susretu, Raphael Caucheteux postigao je sedam golova, a Adrien Dipanda šestl Kod domaćina Quentin Minel stao je na osam golova.