Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 23.09.2017, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 891

Mihaela Bradovski • subota, 23.09.2017.

Rijeka je prosula još dva boda u hrvatskom prvenstvu nakon što je odigrala samo 1:1 u Koprivnici sa Slaven Belupom. Imali su gosti vodstvo pogotkom Hebera da bi Vinko Međimorec u zadnjih 15 minuta poravnao na 1:1 i donio bod Slavenu...

Gostovanje u Koprivnici uvijek je bilo neugodno za Rijeku, a ovo je samo potvrdilo tu tezu. Iako su Riječani bili u dobitnoj poziciji u drugom dijelu, imali vodstvo i išli prema pobjedi, domaćin se vratio i uspio doći do boda.

Slaven Belupo odradio je vrlo dobru utakmicu, uopće nije bio podređen protivnik već posve ravnopravan i u određenim trenucima Rijeka je bila u problemima.

Odmah na startu utakmice Rijeka je mogla doći do vodstva. Već u četvrtoj minuti Heber je bio u odličnoj prilici nakon ubačaja u kazneni prostor, dobro je pucao glavom, ali Marković je obranio njegov pokušaj.

U prvih 20 minuta uglavnom se prijetilo na obje strane nakon prekida, ali pogodaka nije bilo unatoč nekoliko zanimljivih pokušaja.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi istaknuti trek pokušaj Bouadle koji nije uspio iznenaditi Prskala.

U drugom poluvremenu na pogodak se čekalo 15 minuta. U 60. minuti Bradarić je ubacio, Zuta spustio loptu za Hebera koji vara zaspalog Markovića.

Nakon toga domaćin je krenuo po poravnanje i do njega došao u 78. minuti. Bouadla je ubacio iz kornera, Pejić vratio loptu prema Međimorecu koji iz blizine pogađa za konačnih 1:1.

U samoj završnici susreta Acosty je imao meč loptu za Rijeku, bio je sam pred Markovićem, ali vratar Slavena obranio je njegov pokušaj.