Girona
Girona 0:3 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • subota, 23.09.2017.

U posljednjem subotnjem susretu šestog kola Primere Barcelona je na povijesnom gostovanju kod Girone s laganih 3:0 došla do pobjede...

Šest kola i šest pobjeda za Barcelonu. Iako još jednom nije impresionirala, momčad Ernesta Valverdea bez ikakvih je stresova upisala pobjedu u novom katalonskom derbiju, barem kada je prvenstvo u pitanju. Na gostovanju kod Girone Barca je slavila s 3:0. Bio je to prvi ogled ove dvije momčadi u prvenstvu i prvi uopće nakon 1949. godine kada je Barca u Kupu kralja slavila s više nego uvjerljivih 9:0.

Danas Barcelona nije izgledala posebno raspoloženo za igru, mora se priznati i da su domaćini vrlo dobro stajali u obrani, a čak su i u nekoliko navrata opasno prijetili Ter Stegenu, ali pogodak protiv najvećeg katalonskog kluba nisu uspjeli postići.

Unatoč sjajnom ulasku u novu sezonu, posebno je kod gostiju indisponiran bio Leo Messi. Trudio se Argentinac, ali danas ga nije išlo, nijednom nije uspio matirati Iraizoza.

U obranu Messija valja reći da je tek jedan igrač Barce uspio matirati domaćeg vratara. Naime, do 2:0 gosti su došli bez da su ijednom zatresli Iraizozovu mrežu. Prvo je u 17. minuti Aday poslao loptu u vlastitu mrežu, a na samom početku drugog dijela isto je pošlo za rukom i Iraizozu. Nakon šest odigranih kola najbolji strijelac Barcelone je Messi s devet pogodaka, na drugom se mjestu nalazi autogol s tri gola.

Tek kod trećeg gola sav su posao odradili igrači Barcelone. Sjajno je Roberto uposlio Luisa Suareza, Urugvajac u svom 100. nastupu za Barcu u La Ligi zabija za konačnih 3:0. Od 25 klubova s kojima se suočio u španjolskom prvenstvu Suarez je protiv 24 zabio barem jedan pogodak.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta kod Barcelone i kao i ostatak momčadi nije ostavio posebno dobar dojam.