Sampdoria
Sampdoria 2:0 Milan
Milan

Dario Dodić • nedjelja, 24.09.2017.

Na otvaranju nedjeljnog programa šestog kola talijanske Serie A nogometaši Sampdorije na svojem su Luigi Ferraris stadionu posve zasluženo s 2:0 svladali momčad Milana...

Od travnja 2010. godine Milan nije izgubio na gostovanju kod Sampdorije, no danas je momčad Vincenza Montelle bila bez šansi protiv raspoloženih domaćina. Sampdoria je slavila s 2:0, posve zasluženo, jer gosti gotovo da nisu ništa pokazali.

Krenuli su od prve minute domaći nogometaši po pogodak, a malo je nedostajalo da već u drugoj minuti dobiju najstrožu kaznu. Nakon ubačaja danas vrlo dobrog Ivana Strinića lopta je u ruku pogodila Kessieja, sudac Valeri pokazao je na bijelu točku, no naknadnom konzultacijom s VAR sucima utvrđeno je kako je Kessie pokušao skloniti ruku iza leđa i odluka s travnjaka je promijenjena.

Milan u 90 minuta susreta niti jednom nije pogodio okvir Sampdorijinog gola. Nikola Kalinić odigrao je čitavu utakmicu, trudio se doći do gola, bio je među najboljima u redovima gostiju, ali nije se našao u pravoj šansi.

S druge strane Sampdoria je zahvaljujući velikom kiksu Cristiana Zapate došla do prednosti 20-ak minuta prije kraja susreta. Kolumbijac je vrlo loše očistio loptu, poklonio ju je svom rođaku i napadaču Sampdorije Duvanu Zapati, koji s par metara zabija silovito pod gredu za zasluženo vodstvo domaćina.

Sampdoria je pobjedu potvrdila u prvoj minuti sudačke nadoknade. U prvom kontaktu nakon što je u sudačkom dodatku ušao u igru Ricky Alvarez se sjurio po lijevoj strani i preciznim udarcem od desne vratnice zabio za konačnih 2:0.

Kao i Kalinić kod Milana, Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u dresu Sampdorije.