Dario Dodić • nedjelja, 24.09.2017.

Odigrane su četiri utakmice šestog kola Serie A u redovnom nedjeljnom terminu od 15 sati. Lazio je na krilima sjajnog Immobilea lagano svladao Veronu, dok je Inter na San Siru tek u završnici uspio slomiti otpor Genoe Ivana Jurića...

U četiri popodnevne utakmice Serie A četiri su kluba upisala pobjede bez da su im protivnici ijednom zatresli mrežu. Najuvjerljiviji je bio Lazio na gostovanju kod Verone.

Na krilima nevjerojatnog Cire Immobilea Rimljani su s laganih 3:0 došli do sva tri boda, iako je i Verona odigrala solidno, ali Thomas Strakosha bio je neprelazan. Nakon točno polovice igre u prvom poluvremenu Lazio je dobio poklon kakav se ne propušta. Souprayen je skrivio jedanaesterac, a u pogodak za vodstvo gostiju pretvorio ga je Immobile.

Prije kraja poluvremena Lazio je praktički riješio utakmicu. Marušić i Immobile lako su se obračunali s četvoricom domaćih braniča, Immobile drugim pogotkom podiže na 2:0. U nastavku se napadač Rimljana odužio Marušiću, lijepo mu asistira za konačnih 3:0 u 60. minuti. U posljednjih pet ligaških utakmica Immobile je postigao osam pogodaka i pridodao dvije asistencije.

Uz puno muke do nove pobjede stigao je Inter na San Siru. Dugo se mučila momčad Luciana Spallettija, dobro je Genou posložio Ivan Jurić, ali na kraju nije uspio osvojiti niti bod protiv milanskog sastava.

Imale su obje momčadi više nego dovoljno prilika za poneki pogodak, ali raspoloženi su na vratima bili i Handanović i Perin. Od prve su minute za Inter zaigrali Ivan Perišić i Marcelo Brozović, s nekoliko dobrih pokušaja istaknuo se Brozović, ali nije uspio matirati gostujućeg vratara. Najbliže je pogotku bio u 45. minuti kada je zatresao vratnicu. Prije toga je s druge strane blizu golu bio Taarabt, ali odličan je danas bio Interov vratar Handanović.

I kad se činilo da će susret završiti bez pogodaka i bez pobjednika, Interov pritisak se isplatio. Igrala se 88. minuta, s lijeve je strane korner izveo Joao Mario, koji je u 81. minuti ušao umjesto Brozovića, na drugoj vratnici pronalazi D'Ambrosija, koji glavom zabija za sva tri boda Intera. U samoj završnici Genoa je ostala bez dvojice igrača. Kao zadnji igrač obrane Omeonga je povlačenjem zaustavio Edera, koji se sjurio prema Perinu i zasluženo zaradio izravni crveni karton. U trećoj minuti sudačke nadoknade pocrvenio je i Taarabt zbog grubog starta.

Prvu pobjedu u sezoni ubilježila je bivša momčad Ivana Jurića, Crotone je na svom stadionu Ezio Scida s 2:0 svladao Benevento. Poveli su domaći u 43. minuti krasnim pogotkom Mandragore, za konačnih 2:0 zabio je Rohden u 58. minuti nakon sjajnog proigravanja Trotte.

Mogao je Benevento smanjiti na 2:1, ali Viola u 86. minuti nije uspio realizirati jedanaesterac, pogodio je lijevu vratnicu. U redovima Crotonea nije bilo ozlijeđenog Budimira.

All Goals & highlights HD - Crotone 2-0... by livefootball10

All Goals & highlights HD - Cagliari 0-2 Chievo... by livefootball10