Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 24.09.2017, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Branimir Korać • nedjelja, 24.09.2017.

U velikoj drami na Poljudu Hajduk i Lokomotiva remizirali su 2:2. Lokomotiva je vodila do završnice kada ulazi u igru Hugo Almeida i postiže dva pogotka. Drugi je zabio u 90. minuti te se činilo da će Splićani slaviti, ali u trećoj minuti nadoknade Luka Capan donosi ipak zaslužen bod gostima i poravnava na 2:2...

Nakon što su Dinamo i Rijeka kiksali, Hajduk je imao priliku pobjedom protiv Lokomotive približiti se vrhu, međutim niti on nije slavio. Ostao je isti razmak, sve tri momčadi su remizirale, a Hajduk je bio najbliže pobjedi s obzirom da je u sudačkoj nadoknadi imao vodstvo.

Lokomotiva je ipak bila uporna i na kraju je zasluženo došla do boda. Do ulaska Huga Almeide bila je puno opasnija, stvorila je puno konkretnije prilike, ali iskusni Portugalac donio je Hajduku preokret i doveo ga pred vrata pobjede.

U prvom dijelu Lokomotiva je imala dvije odlične prilike, potpuno sami pred Stipicom bili su Ivan Krstanović i Luka Ivanušec, ali vratar domaćina spasio je mrežu u oba slučaju.

Hajduk je pak najčišću priliku imao u 35. minuti kada je Erceg iz blizine pogodio vratnicu, lopta mu se vratila, bio je u još jednoj sjajnoj situaciji, ali Šunjić je izbio loptu s gol linije.

U drugom dijelu nastavila se bezidejna i loša igra Hajduka, a Lokomotiva je nastavila prijetiti iz kontranapada. Tako je u 61. minuti Karačić ostao sam u 16 metara nakon ubačaja s lijeve strane, pucao je iz voleja, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

U 66. minuti Lokomotiva je povela. Karačić je sjajno proigrao Krstanovića koji izlazi još jednom sam pred Stipicu, ali ovaj put bio je puno mirniji i pogodio suprotni kut.

Joan Carrillo nije imao što čekati i uveo je u igru Almeidu koji se pokazao kao čovjek odluke. Odmah nakon ulaska poravnao je na 1:1, nakon ubačaja s lijeve strane Said je vratio loptu u sredinu za Almeidu koji lakoćom zabija s ruba peterca.

Hajdukovo dobro razdoblje nastavio je Erceg koji je iz blizine pokušao svladati Šempera, ali on odlično brani da bi u 80. minuti Almeida krasno prebacio obranu Hajduka i ostao sam pred Šemperom, ali završnica je bila loša.

Lokomotiva je i dalje prijetila iz kontri pa je tako u 83. minuti Karačić pobjegao nakon velike pogreške Radoševića, tražio je u sredini Burića, no nije ga i pronašao.

U 90. minuti Hajduk dolazi do vodstva. Ubacio je Said iz kornera, Almeida je ostao posve nečuvan u kaznenom prostoru i glavom je poslao loptu u mrežu.

Činilo se da je to to, da će Splićani slaviti, ali u 93. minuti Radonjić opasno ubacuje u peterac, Stipica kratko odbija loptu, samo do Capana koji iz blizine poravnava na 2:2.

Nakon toga došlo je do velike gužve na sredini terena, dosta naguravanja, ali isključenja nije bilo iako je moglo biti. Batinić je sve riješio tako što je odsvirao kraj.