Džumhur i Gojowczyk do prve titule na ATP Touru u karijeri

HINA • ponedjeljak, 25.09.2017.

Damir Džumhur i Peter Gojowczyk pobjednici su prošlotjednih ATP turnira koji su igrani u St. Peterburgu i Metzu. Obojici je ovo prva titula u karijeri...

Njemački tenisač Peter Gojowczyk pobjednik je ATP turnira u Metzu, on je u finalu svladao Francuza Benoita Pairea sa 7-5, 6-2.

Za 28-godišnjeg Gojowczyka ovo je prvi ATP naslov u karijeri, a do njega je stigao u svom prvom finalu do kojega je stigao na turniru na kojemu je prethodno morao igrati kvalifikacije.

Prije ovoga trijumfa Gojowczyk je bio 95. igrač svijeta.

U finalu ATP teniskog turnira u Sankt Peterburgu BiH tenisač Damir Džumhur je pobijedio Talijana Fabia Fogninija 3-6, 6-4, 6-2 osvojivši prvi turnir u karijeri.

"Fabio je igrao odlično u prvom setu u kojem sam bio nervozan. Ipak, u drugom i trećem setu sam igrao odlično," kazao je 25-godišnji tenisač iz Sarajeva.

Bilo je to njegovo drugo ATP finale nakon što je u kolovozu ove godine poražen u Winston-Salemu od Španjolca Roberta Bautiste Agita.

Fognini je u svom 14. finalu upisao deveti poraz.

Džumhur će se nakon odličnih igara u Sankt Peterburgu probiti na 40. mjesto ATP liste.