U derbiju kola Zagreb pobijedio Krk, Vinogradar preuzeo vrh tablice

Sportnet • ponedjeljak, 25.09.2017.

Odigrano je šesto kolo 3.HNL Zapad u kojem je došlo do smjene na vrhu tablice. Derbi kola odigrao se u Kranjčevićevoj gdje je Zagreb uspio nanijeti prvi prvenstveni poraz igračima Krka. Njihov poraz najbolje su iskoristili aktualni prvaci lige Vinogradar koji je domaćom pobjedom nad Maksimirom preuzeo vrh tablice. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuće pobjede Opatije i Rudara iz Labina. A do svojih prvih prvenstvenih pobjeda stigao je trojac sa začelja tablice Jadran, Segesta i Pazinka.

AUTOR: Ivan Šola

Ljepotica kola odigrana je u Vrapču gdje su istoimeni domaćin i Zagorec iz Krapine odigrali efikasnu utakmicu u kojoj su se ipak bolje snašli gosti. Već u osmoj minuti dosuđen je kazneni udarac za domaću momčad, a sigurni realizator bio je Armin Abazi. Do kraja poluvremena gledatelji su mogli vidjeti show gostujućeg napadača Matije Smrekara koji je postigao čak tri zgoditka, te su gosti otišli na prednost uz vodstvo od 1:3. U nastavku ponovno su bolje krenuli domaćini, nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu Mario Fajdiga smanjio je prednost gostiju, a samo sedam minuta kasnije svojim drugim zgoditkom Armin Abazi vratio je utakmicu u egal 3:3. Ipak pobjednički pogodak postignut je u 79. minuti kada je Filip Hanžić iskoristio priliku i tako donio gostima tri velika boda.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Pazinke iz Pazina koji su na domaćem terenu ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu savladavši Trnje s visokih 3:1. Za to velike zasluge ima gostujući vratar Arian Kranjec koji je u desetoj minuti zaradio izravni crveni karton i tako ostavio svoju momčad na cjedilu. Brojčani višak domaćini su brzo iskoristili i poveli u 16. minuti kada je Nikola Ivetac zatresao gostujuću mrežu za 1:0, a samo tri minute kasnije Mauro Matika udvostručio je prednost Pazinke na 2:0. Do kraja poluvremena pitanje pobjednika riješio je Andrea Zgrablić za visoku prednost Pazinke 3:0. U nastavku utakmice gosti su u 66. minuti uspjeli samo ublažiti poraz a pogodak je postigao Ivan Jelić.

Do prve prvenstvene pobjede stigli su igrači Jadrana iz Poreča koji su na domaćem travnjaku uvjerljivo porazili Dubravu. Na prvi pogodak čekala se 26. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Enis Šoškić i s prednošću od 1:0 se otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice Jadran je još bolje zaigrao i brzo, u 54. minuti povećao prednost kada je nakon loše reakcije gostujuće obrane Robert Vlizlo zabio za 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada je najbolji domaći igrač Marko Kepčija postavio konačan rezultat utakmice 3:0.

Derbi kola odigran je u Kranjčevićevoj ulici gdje je Zagreb kao domaćin dočekao do ovoga kola vodeću i neporaženu ekipu Krka. Igrala se 33. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo njihov najbolji igrač Filip Matijašević, i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu gledatelji su mogli vidjeti puno zanimljiviji nogomet, pa je tako u 61. minuti dosuđen kazneni udarac za domaćine, kojeg nije iskoristio Filip Matijašević, pa je rezultat ostao nepromijenjen. Isti se igrač u 78. minuti iskupio za promašeni jedanaesterac, pa je udvostručio prednost Zagreba na 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, u 90. minuti dosuđen je kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Robert Brdar za konačan rezultat 2:1.

Igrači Segeste tek su u 6. kolu stigli do svoje prve prvenstvene pobjede, a žrtva na domaćem terenu bili su nogometaši Španskog. Nije se dugo trebalo čekati na pogodak, igrala se 12. minuta kada je Jakov Črnjak iskoristio kiks gostujuće obrane i pogodio mrežu za 1:0. Do kraja poluvremena Segesta je udvostručila prednost zahvaljujući Dini Eberlu. U nastavku utakmice domaćini su sigurno držali rano stečeno vodstvo, a nervozu kod gostiju pokazao je Marin Tabaković koji je u 51. minuti ostavio svoju momčad s igračem manje.

Lakše od očekivanog nogometaši Rudara iz Labina došli su do nove četvrte prvenstvene pobjede na teškom gostovanju u Dugom Selu. Sam početak utakmice nije dao nagovijestiti da bi domaćini mogli doživjeti poraz pred svojim gledateljima, igrala se 17. minuta kada je Vlatko Martinović doveo Dugo Selo u vodstvo 1:0. Desetak minuta kasnije domaći igrač Tomislav Jelić dobiva izravni crveni karton zbog udaranja gostujućeg igrača, i samim time ostavlja svoju momčad s igračem manje. Brojčani višak gosti su brzo iskoristili, točno na isteku pola sata igre Tin Ivanović šalje loptu u domaću mrežu i vraća rezultat u egal 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 56. minuti kada gostujući branič Krunoslav Peretin nespretnom reakcijom šalje loptu u vlastitu mrežu za vodstvo gostiju od 1:2. Pitanje pobjednika riješeno je dvije minute prije kraja utakmice kada Igor Juričić postavlja konačan rezultat 1:3.

Do svoje pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su na gostovanju na Pešćenici kod Haška neočekivano lako uzeli sva tri boda. Igrala se 31.minuta kada je goste u vodstvo doveo Anton Baltazar Bogolin i s tom prednošću Opatija je otišla na predah. U nastavku utakmice gosti su i dalje vladali terenom, a u 58. minuti dominacija je došla do izražaja kada je Ivan Lucić udvostručio prednost Opatije. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je Vid Krajačić postavio konačan rezultat 1:2.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Jastrebarskom gdje je domaći Vinogradar poslije preokreta slavio nad Maksimirom i tako preuzeo vrh trećeligaškog društva. Igrala se četvrta minuta kada je Marin Žugaj doveo goste u vodstvo, te je ta prednost trajala sve do 66. minute kada je na scenu nastupio domaći napadač Igor Prijić koji je u razmaku od tri minute postigao dva pogotka za preokret domaćina na 2:1. Pitanje pobjednika riješio je Filip Šćrbec osam minuta prije kraja utakmice.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su igrači Vrbovca koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 savladali Udarnik iz Kurilovca. Igrala se 36.minuta kada je glavni sudac utakmice Antonio Vukadin dosudio kazneni udarac za domaćine. Međutim udarac Josipa Gegića s bijele točke obranio je gostujući vratar Matteo Kamenjašević, te se s 0:0 otišlo na predah. Golova nije bilo sve do 81. minute kada se Josip Gegić iskupio za promašeni kazneni udarac i poslao loptu u mrežu za konačni rezultat 1:0 i velika tri boda.