Premier liga, 6. kolo, 25.09.2017, 21:00 h
Arsenal
Arsenal 2:0 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Dario Dodić • ponedjeljak, 25.09.2017.

Dvobojem Arsenala i West Bromwich Albiona kompletirano je šesto kolo engleskog Premiershipa. Topnici su na krilima Alexandrea Lacazettea došli do pobjede protiv neugodnog West Bromwicha...

Arsenal se morao poprilično namučiti kako bi protiv West Bromwich Albiona na svom Emiratesu došao do pobjede u posljednjem susretu šestog kola Premiershipa. Momčad Tonyja Pulisa sjajno je ušla u dvoboj, imala nekoliko odličnih prilika za vodstvo, ali nije ih iskoristila i na kraju je za to bila kažnjena.

Bila je to 633. utakmica Garetha Barryja u Premiershipu čime je postao rekorder natjecanja. I Pulis je ušao u probrano društvo još sedmorice managera koji su u Premiershipu vodili barem dva različita kluba u minimalno sto ligaških utakmica. Ni jedan ni drugi neće pamtiti utakmicu po dobromu jer je u konačnici WBA ubilježio poraz 2:0.

Da je Jay Rodriguez pao nakon što ga je u osmoj minuti po nogama zakačio i u kaznenom prostoru Arsenala srušio Mustafi, sudac Madley ne bi imao izbora i morao bi pokazati na bijelu točku. No, napadač West Bromwicha brzo se pridigao i iz teške situacije opalio po golu, uz puno muke Čech je uspio loptu skrenuti u desnu vratnicu. Lopta se odbila do Livermorea, koji na nesreću gostiju nije bio precizan.

Arsenal nije imao problema s realizacijom prilika. S ruba kaznenog prostora u 20. minuti slobodnjak je izveo Alexis Sanchez, pogodio je gredu, lopta se odbija do Alexandrea Lacazettea, koji glavom zabija za vodstvo Topnika. Zanimljivo je da je 23 puta Arsenal igrao protiv WBA-a u Premiershipu i u svakoj utakmici postigao barem jedan pogodak. Najbolji je to niz bilo kojeg kluba u najvišem rangu engleskog nogometa.

Imao je Rodriguez još jednu veliku priliku za pogodak u samoj završnici prvog dijela, ali zakasnio je na ubačaj Robson-Kanua s desne strane.

U nastavku susreta WBA se raspao, Arsenal je potpuno dominirao i u 66. minuti došao do potvrde pobjede. Nije to bio najčišće dosuđeni jedanaesterac, možda je Nyom prestrogo kažnjen jer je ramenom odnio Ramseyja, no sudac Madley pokazuje na bijelu točku s koje je precizan bio Lacazette za konačnih 2:0. Bio je to stoti realizirani jedanaesterac Arsenala u Premiershipu.

Do kraja susreta bliže su trećem golu bili Topnici, West Bromwich više nije opasnije prijetio i Arsene Wenger dolazi do 11. domaće pobjede protiv klubova koje vodi Pulis.