Teo Petani vrlo dobar u pobjedi Levica u gostima u Domžalama

Branimir Korać • srijeda, 27.09.2017.

U prvom susretu skupine D Alpe Adria Cupa Levice su u gostima svladale Helios iz Domžala s 81:74 uz dobar nastup Tea Petanija...

Nakon što su Osječani nadigrali Brno na otvaranju Alpe Adria Cupa, Levice su bile bolje u gostima od Heliosa s 81:74. Uz malo više mirnoće i koncentracije gosti su mogli puno uvjerljivije slaviti s obzirom da su imali i plus 18 u zadnjoj dionici.

Helios je spašavao obrazi i uspio smanjiti na samo minus četiri, ali bliže od toga nije došao i Slovaci su u konačnici zasluženo slavili.

"Dobro smo otvorili utakmicu i do poluvremena stekli 19 poena prednosti. S obzirom da nam je ovo bila prva utakmica u sezoni i to još u gostima, pali smo u nastavku i domaćin je smanjio. Ipak imali smo mirnu ruku na liniji slobodnih bacanja i odnijeli pobjedu", rekao je Miha Vašl koji je ubacio deset poena.

Deset poena, ali i osam asistencija imao je i Teo Petani dok je 17 poena i osam skokova upisao Tanel Kurbas. Kod domaćina Jure Pelko ubacio je 22 poena, a Blaž Mahkovic 20 poena.