Vodeni sportovi

Jadran neporažen i u trećem susretu, Splićani remizirali s domaćinom

Branimir Korać • petak, 29.09.2017.

Vaterpolisti splitskog Jadrana nastavili su s vrlo dobrim igrama na kvalifikacijskom turniru Eurokupa u Italiji. Protivnik u trećem kolu bio im je domaći Sport Management iz Verone s kojim je Jadran remizirao 11:11...

Niti nakon trećeg susreta na kvalifikacijskom turniru Eurokupa u Italiji, Jadran ne zna za poraz. Nakon dvije očekivane pobjede na startu protiv Potsdama i Montpelliera, uslijedio je dvoboj protiv daleko ozbiljnijeg protivnika i u konačnici remi.

Dobra momčad Sport Managementa iz Verone s nizom velikih vaterpolskih imena, nije uspjela slomiti hrvatskog predstavnika kojem je remi donio pogotkom minutu i pol prije kraja Jerko Marinić-Kragić.

Bili su Jadranaši u velikom zaostatku uoči posljednje četvrtine, Talijani su u nju ušli s vodstvom 10:6, ali Jadran je dobio zadnju dionicu s 5:1 i ostao neporažen.

Tri pogotka na kraju je postigao Marinić-Kragić dok su po dva dodali Zvonimir Butić i Anđelo Šetka. Po tri pogotka kod domaćina postigli su Pietro Figlioli i Valentino Gallo.

U četvrtom kolu Jadran danas od 19 sati igra protiv snažnog FTC-a iz Mađarske.