Vodeni sportovi

Mornar poražen na startu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka, šanse za prolaz vrlo male

Branimir Korać • petak, 29.09.2017.

Vaterpolisti Mornara nastupaju u Barceloni na kvalifikacijskom turniru za Ligu prvaka, a u prvom kolu upisali su uvjerljiv poraz od Sabadella i znatno umanjili šanse za prolaz...

S obzirom na sastav skupine u kojoj su se igrači Mornara našli, bilo je jasno da je prvi dvoboj s domaćim Sabadellom možda i presudan. Utrecht je protivnik s kojim Splićani ne bi trebali imati problema dok je Brescia ipak prvi favorit skupine stoga je bilo jasno da se prilika za hvatanje jedne od prve dvije pozicije hvata u prvom kolu.

Međutim Sabadell je bio prejak i upisao je pobjedu 8:3 čime Mornar u biti nema pravo na krivi korak i mora svladati Utrecht, ali i Bresciju ako misli proći u sljedeću fazu natjecanja.

Nije počelo tako loše, u prvom poluvremenu vodila se ravnopravna bitka i na odmoru je bilo 2:2 uz pogotke Antonija Buhe i Karla Eraka nakon vodstva domaćina 2:0.

U nastavku dvoboja ipak drugačija priča. Mornar je postigao još samo jedan gol i to kod 8:2 kada je sve već bilo riješeno, strijelac je bio Rino Burić, te je domaćin visoko slavio.

U subotu Mornar igra protiv Brescije od 19:45 i tada će biti jasno imaju li Splićani još šanse za prolaz ili su otpali.