Vodeni sportovi

Jadran do posljednje četvrtine mučio favorizirani Ferencvaros, ali ipak nije izdržao

Branimir Korać • petak, 29.09.2017.

Unatoč porazu u dvoboju četvrtog kola kvalifikacijskog turnira u Italiji, Jadran je ostavio dobar dojam, posebno u prve tri četvrtine kada je bio potpuno ravnopravan protivnik Ferencvarosu...

Ferencvaros je ipak bio prejak za Jadran, slavio je s 8:5, međutim Splićani su pali tek u završnici kada je do izražaja došla širina mađarske momčadi i puno veći izbor kvalitetnih rješenja.

Dotad je sve bilo otvoreno, Jadran je bio potpuno ravnopravan protivnik i uopće nije izgledao kao sastav koji je nekoliko puta ispod mađarskog po budžetu i plaćama.

Odlični Splićani sredinom druge dionice vodili su 4:2, ali Stefan Mitrović i Nikola Jakšić u završnici prvog poluvremena ipak su poravnali na 4:4 i spriječili Jadran da ode na odmor s vodstvom.

U drugom poluvremenu Jadran je postigao samo jedan pogodak i to Nathan Power u završnici treće dionice za 5:5.

Četvrta je potpuno pripala Ferencvarosu koji golovima Jakšića, Madarasa i Jansika dolazi do pobjede 8:5.

Pogotke za Jadran postigli su Zvonimir Butić, Jerko Marinić-Kragić, Ivan Krapić, Srđan Antonijević i Nathan Power.

U subotu Jadran igra dva susreta, prijepodne protiv Aixa, a poslijepodne protiv Amersfoorta.