Vrlo dobar nastup Jakova Mustapića u pobjedi Krosna

Petar Jenjić • subota, 30.09.2017.

Odigrane su prve tri utakmice prvog kola poljske Tauron lige. Krosno je uz vrlo dobru utakmicu Jakova Mustapića pobijedilo Gliwice rezultatom 82:76, dok je Gdyniji trebalo 45 minuta za slavlje nad Energo Czarnim...

Prvu pobjedu u novoj sezoni upisali su košarkaši Krosna koji su na domaćem parketu bili bolji od Gliwica rezultatom 82:76. Iako su uoči posljednje četvrtine bili u zaostatku od tri razlike (59:56) vrlo dobrom četvrtom dionicom, koju su dobili s 26:17, prelomili su susret u svoju korist.

U vrlo izjednačenom napadačkom učinku trojica domaćih košarkaša ubacila su po 15 poena: Krzysztof Jakobczyk, Davis Lejasmeiers i Jakov Mustapić. Hrvatski košarkaš uz 15 koševa (6/8 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 0/1) dodao je i pet skokova za 18 i pol minuta provedenih na parketu.

Najbolji je u gostujućim redovima bio Lukaš Palyza s 19 koševa (4/7 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

45 minuta bilo je potrebno Gdyniji za domaću pobjedu protiv Energe Czarni, u konačnici je slavila sa 84:77. Uoči posljednjih 15 sekundi regularnog dijela domaćin je imao dva poena viška (66:64), ali je produžetak gostima donio Dominic Artis. Ipak, u dodatnih pet minuta Gdynia je kontrolirala rezultat i mirno privela utakmicu prema kraju.

Krzystof Szubarga s 21 poenom i sedam asistencija predvodio je domaćine do pobjede, dok je Marcel Ponitka dodao 15 koševa i devet skokova.

Najučinkovitiji je kod gostiju bio Justin Watts s 26 poena (5/15 za dva, 5/6 za tri, slobodna bacanja 1/2).

Tauron Basket Liga, 1. kolo:
Trefl Sopot -Zielona Gora 77:84 (Michal Kolenda 18p, 5sk / Boris Savović 17p, 7sk)
Krosno - Gtk Gliwice 82:76
Gdynia - Energa Czarni 81:77 (nakon produžetka)