Dario Dodić • subota, 30.09.2017.

Odigrane su dvije subotnje utakmice sedmog kola talijanske Serie A. Sampdoria je doživjela prvi prvenstveni poraz, teško je stradala u gostima kod Udinesea. Genoa Ivana Jurića izgubila je kod kuće od Bologne...

Tek u sedmom kolu Sampdoria je upisala prvi poraz u ovoj sezoni Serie A. Iako je s teških 4:0 stradala u gostima kod Udinesea još se teže oteti dojmu kako su utakmicu poprilično usmjerile gluposti gostujućih igrača.

Prvo je vratar gostiju Puggioni posve nepotrebno skrivio jedanaesterac koji je u 27. minuti De Paul pretvorio u vodstvo Udinesea. Zatim je Barreto do 40. minute uspio sakupiti dva nepotrebna žuta kartona i voda je posve otišla na Udineseov mlin.

Da bi stvar bila smiješnija Udinese je od četiri pogotka čak tri postigao s bijele točke. Na 2:0 je iz najstrože kazne u 66. minuti povisio Lopez, a isti je igrač u 85. minuti lijepo poentirao za 3:0 na dodavanje De Paula. Za konačnih 4:0 u petoj minuti sudačke nadoknade pobrinuo se Fofana - s 11 metara.

Povratnik nakon ozljede Stipe Perica nije ulazio u igru kod Udinesea, dok je Andrija Balić dobio priliku u 69. minuti, ali nije oduševio. Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta kod Sampdorije.

Iako je igrom zaslužila više, kako večeras tako i u nekim ranijim utakmicama ove sezone, Genoa Ivana Jurića izjednačila je najgori klupski ulazak u prvenstvo. U sedam kola Jurićeva je momčad skupila tek dva boda. Iako je večeras u dobrom dijelu utakmice nadigrala Bolognu, Genoa je na svom Luigi Ferrarisu doživjela poraz.

Nizali su domaći napadači prilike, pravo je čudo što su sve promašili i što je obranio gostujući vratar Mirante, a onda je bljesnuo protuudar gostiju, u dva poteza lopta dolazi do Palacija, koji u padu od vratnice zabija za pobjedu Bologne.

Hrvatski napadač Bruno Petković igrao je za Bolognu do 60. minute kada je zbog ozljede morao napustiti travnjak.