Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 01.10.2017, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek

Dario Dodić • nedjelja, 01.10.2017.

Nogometaši Osijeka uspješno su apsolvirali 11. kolo Hrvatski Telekom Prve lige. U Gradskom su vrtu s 2:1 svladali Istru 1961, a sve je pogotke postigao Haris Hajradinović...

Iako momčad Zorana Zekića u Gradskom vrtu nije impresionirala protiv Istre 1961, došla je do sva tri boda protiv slabašnih gostiju, koji nakon 11 kola drže dno ljestvice HT Prve lige.

Osijek je pokazao više od igre, ali to nije bilo baš jednostavno protiv defenzivno orijentirane Istre koja je u Osijek stigla s ciljem ubijanja igre i s nadom da će tako izvući barem bod. Ideja Darka Raića-Sudara nije se ostvarila, Osijek je ipak zasluženo, na krilima Harisa Hajradinovića stigao do sva tri boda.

U dobrom dijelu Puljani su uspjeli umrtviti igru, pošten dio prvog poluvremena protekao je u ne baš zanimljivoj igri, ali kvaliteta domaćih ipak je došla do izražaja. Prijetila je Zekićeva momčad preko Ejupija i Grezde, potonji je bio neprecizan dok je Ejupija zaustavio dobar obrambeni blok. U samoj završnici ipak do vodstvo dolazi Osijek.

Imat će što gosti prigovoriti sucu Strukanu, koji je nakon što je Puclina s metra lopta pogodila u ruku pokazao na bijelu točku. Ivušić je pogodio stranu, ali suviše je precizan bio Hajradinovićev udarac.

Mogli su se gosti ekspresno vratiti u igru, u 45. minuti nakon ubačaja s lijeve strane lopta dolazi do Halilovića, koji je s nekih šest metara neometan šalje nogom pokraj desne vratnice Osijekovog gola.

Na samom otvaranju drugog dijela Osijek je povisio na 2:0. Dugo je trajala akcija domaćih, nikako nije uspijevala očistiti loptu obrana Istre, na kraju se odbija do Hajradinovića koji lijepo pogađa za 2:0.

Tek nakon drugog primljenog pogotka proigrali su i gosti. Prvi ozbiljniji pokušaj Istre stigao je preko Ofosua, ali lopta odlazi kraj lijeve vratnice. Mogo je utakmicu u 69. minuti riješiti Ejupi, sjajno ga je proigrao Hajradinović, dobro je pucao Osijekov napadač, ali još bolje obranio Ivušić.

Najopasniju priliku gosti su imali u 76. minuti. Ukrali su loptu na polovici Osijeka, opalio je s ruba kaznenog prostora Kokorović, ali zaustavlja ga lijeva vratnica. Upozorenje Osječani nisu shvatili ozbiljno pa je Istra četiri minute kasnije smanjila na 2:1. Brzu kontru povukao je Ofosu, proigrao Puclina na lijevoj strani čiji je udarac/pokušaj dodavanja išao na drugu vratnicu - teško je reći bi li igrač Istre na drugoj vratnici uspio pospremiti loptu u mrežu, da se gosti ne pitaju previše pobrinuo se Hajradinović pospremivši loptu u vlastitu mrežu.

Odjednom su već dobivenu utakmicu domaći nogometaši zakomplicirali. Pitanje pobjednika mogao je riješiti i Gabrijel Boban, sve mu je pripremio Marić, ali Boban neometan loptu šalje kraj gola. Istra nije uspjela opasnije priprijetiti Malenici i uz nešto nervoze u završnici Osijek ipak dolazi do sva tri boda.