Vodeni sportovi

Mladost podbacila na turniru u Zagrebu i ostala bez Lige prvaka

Branimir Korać • nedjelja, 01.10.2017.

Vaterpolisti Mladosti upisali su poraz u trećem kolu kvalifikacijskog turnira u Zagrebu i tako ostali bez prolaza u sljedeću fazu natjecanja Lige prvaka. Nakon remija sa Spartakom, upisali su poraz od Jadrana iz Herceg Novog...

Velika očekivanja imali su Mladostaši uoči kvalifikacijskog turnira Lige prvaka na Savi, a na kraju su ostali bez prolaza u sljedeću fazu natjecanja. Već remi protiv Spartaka stavio je Mladost u poziciju da nipošto ne smije izgubiti u posljednjem kolu protiv Jadrana, a na kraju je glatko izgubili u nervoznom susretu u kojem je odigrala ispod očekivanja.

Od početka susreta stvari su išle krivim smjerom za Mladost koja je prvi put ušla u zaostatak od dva pogotka u završnici prve dionice kada su Ukropina i Spaić zabili za 5:3.

Na startu druge četvrtine Andrija Bašić smanjio je na 5:4, no poslije toga Jadran radi seriju koja je prelomila dvoboj u potpunosti, pobjegao je na 8:4 i poslije toga Mladost nije ozbiljnije zaprijetila.

Najbliže što je došla bilo je na minus dva golom Markovića pet minuta prije kraja, ali do kraja susreta nije postigla nijedan pogodak i Jadran odlazi do visoke pobjedu 12:7 i prolaska u sljedeću fazu natjecanja.

Po dva gola kod Mladosti postigli su Andrija Vlahović i Pavo Marković, a kod Jadrana Vladan Spaić postigao je pet golova, a Aleksa Ukropina tri.

Mladost je završila nastup u skupini na trećem mjestu, dalje idu Spartak i Jadran, a Duisburg je na dnu bez boda.

Na trećem mjestu završio je i Mornar koji je u Barceloni stigao do pobjede protiv Utrechta 11:7 i tako ostavio Nizozemce na dnu.

Po tri gola postigli su Ivan Živković i Karlo Erak.