Atalanta
Atalanta 2:2 Juventus
Juventus

Branimir Korać • nedjelja, 01.10.2017.

U posljednjem susretu sedmog kola Serie A Atalanta i Juventus remizirali su 2:2. Juventus je tako prvi put ove sezone u talijanskom prvenstvu ostao bez pobjede, a imao je priliku uzeti sva tri boda...

Juventus vrlo rijetko propušta ovakve prilike kakvu je propustio u Bergamu. Imao je pobjedu u rukama, nekoliko puta mogao je okrenuti dvoboj na svoju stranu, ali ovaj put zvijezde mu nisu bile naklonjene.

Vodio je Juve 2:0, kod 2:1 Mario Mandžukić postigao je pogodak koji nije priznat, a kod 2:2 Paulo Dybala nije realizirao kazneni udarac. Osim toga torinska momčad bila je dominantnija, imala je više prilika, ali Atalanta je na kraju ipak uzela bod.

Juventusu je trebalo manje od 25 minuta za uvjerljivo vodstvo 2:0 nakon kojeg se činilo da će lako do pobjede. Prvo je Bernardeschi iskoristio slabu reakciju vratara Berishe i iz blizine zabio, a onda je Gonzalo Higuain povisio na 2:0.

Do odlaska na odmor Atalanta je ipak uspjela doći do smanjenja zaostatka, a strijelac je bio Caldara.

U drugom dijelu Juventusovi igrači slavili su u 57. minuti, no nakratko. Naime nakon ubačaja na drugu vratnicu, Mandžukić je lijepo iz teške pozicije zabio treći pogodak, ali on je naknadno poništen nakon pregledavanja snimke zbog prekršaja Lichtsteinera.

I umjesto 3:1 za Juventus, domaćin dolazi do poravnanja preko Cristantea u 67. minuti.

Juventus tu nije posustao i krenuo je po novo vodstvo. U 82. minuti dosuđen je kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom, čak niti snimka nije uvjerila suca kako nije bio kazneni udarac i Dybala je dobio veliku priliku. Međutim nije dobro puca i Berisha je obranio njegov pokušaj.

Do kraja susreta promjene nije bilo, ostalo je 2:2. Mandžukić je igru napustio u 78. minuti kada ga je zamijenio Douglas Costa.