Treća HNL Zapad: Zagreb uvjerljiv protiv Trnja, Opatija pobjednički prošla kroz Vrbovec

Ivan Šola • ponedjeljak, 02.10.2017.

Odigrano je osmo kolo 3.HNL Zapad u kojem nije bilo pretjerano iznenađenja. Vodeći dvojac Opatija i Vinogradar stigli su do novih pobjeda, dok je Krk izvukao tek bod u Dugom Selu. Od ostalih utakmica uvjerljive gostujuće pobjede ostvarili su Dubrava, Špansko i Pazinka, dok su na domaćem terenu bili uspješni Zagreb, Udarnik i Jadran iz Poreča.

Drugu prvenstvenu pobjedu i bijeg s dna tablice ostvarili su nogometaši Pazinke koji su na gostovanju u Vrapču neočekivano lako stigli do sva tri boda. Igrala se 18. minuta kada su gosti došli u vodstvo, a strijelac zgoditka bio je Amel Ibrahimović. Do kraja poluvremena Pazinka je povećala vodstvo, nakon lijepe akcije Igor Lepinjica izlazi sam pred domaćeg vratara i rutinski posprema loptu u mrežu za 0:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 76 .minuti kada je veliku grešku u domaćoj obrani ponovno iskoristio Igor Lepinjica za 0:3. Do kraja utakmice Vrapče je samo uljepšalo rezultat, u 83. minuti dosuđen je kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Armin Abazi za konačan rezultat 1:3.

Do minimalne pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem terenu u zadnjoj dionici utakmice srušili žilave goste iz Krapine. U ne baš kvalitetnoj utakmici gosti su bili nešto bolji protivnik, ali nisu iskoristili svoje prilike za postizanje pogotka. Za to su kažnjeni u 81. minuti kada se u gužvi u gostujućem šesnaestercu najbolje snašao Enis Šoškić, te neometan s peterca poslao loptu u mrežu za konačan rezultat 1:0.

Nogometaši Zagreba su na najbolji mogući način zaboravili težak poraz od Dubrave u prošlom kolu, pa su u ovome s uvjerljivih 3:0 porazili gradske rivale Trnje. Prvo poluvrijeme je bilo dosta siromašno, bez prave prilike za postizanje zgoditka pa se s 0:0 otišlo na predah. U nastavku utakmice puno agresivniji domaćin vrlo brzo su stigli u vodstvo. Igrala se 52. minuta kada je Renato Kauzlarić s dobrih 30-ak metara iz slobodnog udaraca pogodio mrežu gostiju za 1:0, a već u sljedećem napadu isti je igrač povisio prednost na 2:0. Konačni rezultat postavio je Milivoj Govorko u 86. minuti. Zagreb se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto, dok su nogometaši Trnja u velikoj krizi, i zauzimaju tek 17. mjesto.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Dubrave koji su na gostovanju kod fenjeraša Segeste slavili s visokih 3:0. Iako je Segesta na početku utakmice bila nešto bolja, gosti su bili ti koji su iskoristili svoju prvu pravu priliku. Igrala se 21. minuta kada je Pejo Pejić doveo goste u vodstvo, a do kraja poluvremena posao Dubravi olakšao je domaći igrač Jakov Črnjak koji je upario žute kartone, pa je prije vremena morao napustiti igru. S igračem više Dubrava je sigurno privodila utakmicu kraju, a u zadnjih deset minuta riješili su pitanje pobjednika novim zgoditkom Peje Pejića, dok se u listu strijelaca upisao još i Goran Petković za konačnu pobjedu Dubrave 3:0.

Jedina podjela bodova u ovome kolu viđena je u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin u zanimljivoj utakmici iščupao bod favoriziranom Krku. Igrala se sedma minuta utakmice kada je Robert Brdar nakon velike greške u domaćoj obrani doveo goste u vodstvo. Do kraja poluvremena domaćini su u potpunosti preokrenuli rezultat, igrala se 31. minuta kada je Vlatko Martinović vratio svoju momčad u egal, da bi na samom kraju prvog dijela Ivan Grgić zatresao gostujuću mrežu za vodstvo 2:1. U drugom poluvremenu gledatelji su mogli gledati izjednačenu utakmicu, a jedini pogodak postignut je u 68. minuti kada je ponajbolji gostujući igrač Marin Con zatresao mrežu domaćeg vratara Matije Jesenovića za konačan rezultat 2:2.

Na Pešćenici ništa novo, domaći HAŠK je pred svojim gledateljima opet doživio uvjerljivi poraz, bolji od njih bili su nogometaši Španskog s čak 3:0. Igrala se 14. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Toni Šošo preciznim udarcem glavom. U 69. minuti utakmice gosti su riješili pitanje pobjednika kada je Niko Vlatković sretno, spretno udvostručio vodstvo na 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Kristijan Dragović na samom kraju utakmice. Nakon ove utakmice domaći trener Ratko Ninković podnio je ostavku.

Aktualni prvaci lige Vinogradar ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu, na domaćem terenu su s visokih 5:0 deklasirali Rudar iz Labina. Ponovno je briljirao prvi topnik lige Igor Prijić koji je postigao čak tri zgoditka na utakmici, te je sada na brojci od 12 pogodaka. Preostala dva gola za domaćine postigli su Josip Bagarić i Filip Šćrbec za konačan rezultat utakmice 5:0.

Derbi kola odigran je u Vrbovcu gdje je istoimeni domaćin dočekao vodeću momčad prvenstva Opatiju. Domaćini su u ovaj susret ušli bez ponajboljih igrača i bili su blizu vodstva kada je udarac Josipa Colarića uz velike poteškoće uspio obraniti gostujući golman Borna Magaš. Ipak pred kraj poluvremena gosti stižu u prednost, domaći vratar Filip Jendriš neoprezno je izgubio loptu, a taj poklon najbolje je iskoristio Alen Matovina poslavši loptu u praznu mrežu. Pitanje pobjednika stiglo je u 76. minuti nakon gostujuće kontre koju je precizno završio Danijel Lazić za konačan rezultat 0:2.

Do minimalne, ali zaslužene pobjede stigli su nogometaši Udarnika iz Kurilovca koji su na domaćem terenu uspješno savladali Maksimir 1:0. Prvo poluvrijeme proteklo je u punoj dominaciji Udarnika koji nije iskoristio velik broj prilika za postizanje zgoditka, pa se tako otišlo na odmor bez pogodaka. Ipak na samom početku drugog dijela domaćini su okrunili svoju nadmoć, igrala se 49. minuta kada je nakon odlične akcije lopta stigla do Nikole Brajka kojem nije bilo teško pogoditi mrežu za konačni rezultat utakmice 1:0