Kriza trese Obrvanov Chambery, PSG nije imao lagan posao protiv St. Raphaela

Branimir Korać • petak, 06.10.2017.

Odigrani su susreti četvrtog kola francuskog prvenstva, a niti u četvrtom kolu Chambery kojeg vodi Ivica Obrvan nije došao do boda...

Obrvanov Chambery upisao je novi poraz i nalazi se na samom dnu ljestvice bez ijednog osvojenog boda. Zvono za uzbunu je zazvonilo, imenovan je i novi pomoćnik Ivici Obrvanu i počevši sa sljedećim susretom protiv Aixa, u klubu se traže pomaci. Toulouse je do pobjede došao lako, krajem prvog poluvremena peuzeo je vodstvo i nije ga ispuštao do kraja susreta.

U pobjedničkom sastavu Nemanja Ilić postigao je pet golova, a Yassine Idrissi upisao je 14 obrana. Kod Chamberyja Quentin Minel postigao je šest pogodaka.

Do rutinske pobjede stigao je Nimes koji je nadigrao Dunkerque s 31:25. Momčad koja prima malo pogodaka i igra dobru obranu, ovaj put primila ih je 31 i upisala poraz što svakako pokazuje koliko dobro je domaćin odigrao.

Po sedam golova u pobjedničkom sastavu postigli su Benjamin Gallego, Julien Rebichon i Mohammad Hisham dok je Tomi Vozab postigao tri pogotka. Kod poraženih po pet golova zabili su Dylan Garain i Tom Pelayo.

U derbiju začelja do prvog boda došli su Cesson i Massy koji su remizirali 21:21. Obje momčadi do ovog susreta bile su bez bodova, ovdje su gosti iz Rennesa bili bliže pobjedi jer su vodili 21:19 dvije minute prije kraja, ali Junior Reault s dva gola u završnici donio je bod Massyju. Zanimljivo, bili su mu to i jedini golovi na susretu.

Do tijesne gostujuće pobjede došao je Ivry koji je slavio kod Tremblayja 27:26. Luka Šebetić postigao je tri gola, a Damir Batinović jedan dok deset golova Samuela Honrubije nije pomoglo domaćinu u ovom dvoboju. Micke Brasseleur s devet golova predvodio je goste koji su zahvaljujući njegovom golu na ulasku u zadnju minutu stigli do pobjede.

Derbi kola igran je u Nantesu gdje je istoimeni domaćin ugostio Montpellier i upisao poraz 30:27. Montpellier je odlično otvorio sezonu, dobro gura na svim frontama, a vrlo dobru formu pokazao je i na ovom gostovanju gdje je zasluženo slavio.

Aymen Toumi sa šest golova bio je najučinkovitiji kod pobjednika, a kod domaćina po pt golova zabili su Nicolas Tournat i David Balaguer.

PSG nije imao lagan posao protiv St. Raphaela i namučio se na putu do pobjede. Ipak je na kraju slavio 27:25 nakon što su gosti tek u zadnjih 15 minuta pokleknuli i upisali poraz.

Sander Sagosen sa šest golova bio je prvo ime kod domaćina, a u gostujućem sastavu Daniel Sarmiento postigao je osam golova.