Dario Dodić • subota, 07.10.2017.

Dvojica Hrvata sinoć su nastupila na NBA parketima u predsezonskim utakmicama i nisu se baš iskazala. Bojan Bogdanović bio je vrlo neprecizan u pobjedi Pacersa protiv Cavsa, Dragan Bender imao je sličan učinak u porazu Sunsa protiv Jazza. Dario Šarić odmarao je u dvoboju 76ersa i Celticsa...

AUTOR: Lovre Bilonić

Indiana Pacersi su velikim preokretom došli do pobjede 106:102 na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa za koje nije nastupio LeBron James. Imali su Cavsi tijekom susreta veliku prednost, koja se u drugoj četvrtini penjala i do 19 poena, ali su na kraju poraženi.

U početnoj petorci Pacersa zaigrao je Bojan Bogdanović, ali nije impresionirao, odigrao je 17 minuta i za to vrijeme upisao tek tri poena uz prilično slab šut (1/2 za 1, 1/1 za 2, 0/4 za 3). Dodao je skok i dvije asistencije.

Pacerse je do pobjede predvodio T.J. Leaf s 18 poena i šest skokova, koš manje i sedam skokova dodao je Domantas Sabonis. Victor Oladipo upisao je 14 poena i pet asistencija.

Najbolji kod Cavaliersa bio je Dwayne Wade s 20 poena (10-14 iz igre) i pet skokova u 22 minute igre. 17 je poena upisao Jae Crowder, a 15 Derrick Rose.

Dragan Bender dobio je u dresu Phoenix Sunsa veću minutažu nego Bogdanović kod Pacersa, odigrao je 25 minuta u porazu 112:101 u gostima kod Utah Jazza.

Slično kao Bogdanovića, ni Bendera nije služio šut, utakmicu je završio s dva poena (1/3 za 2, 0/3 za 3), pet skokova, tri asistencije i blokadom.

Jazzere je do pobjede vodio Rodney Hood s 19 koševa, isti je učinak imao i Alex Burks. Dvoznamenkasti su bili i Favors (12 koševa), Bolomboy (12), Rubio (11) i Johnson (11). Rudy Gobert bio je na korak od double-doublea, susret je završio s devet poena i 12 skokova.

Kod Sunsa valja istaknuti 18 koševa i devet skokova Alexa Lena i jednak učinak na kontu poena Troya Danielsa. Tyler Ulis dodao je 14 poena, Josh Jackson 11 uz osam skokova.

Dario Šarić odmarao je i protiv Boston Celticsa u utakmici koju su Philadelphia 76ersi na svom parketu izgubili 110:102.

Celticse je predvodio Kyrie Irving s 21 košem u 25 minuta. Rozier je dodao 13 poena, Baynes 12. Rookie Jayson Tatum odigrao je nešto više od 20 minuta i ubilježio devet poena i pet skokova.

Najbolji kod Sixersa bio je Jerryd Bayless s 15 poena, po 12 su dodali Redick i Johnson. Ben Simmons je u 23 minute prikupio osam koševa, tri skoka i tri asistencije. Zbog bolesti nisu nastupili Embiid, Fultz i Luwawu-Cabarrot.