Primorac iz Biograda novi lider Treće HNL Jug, Imotski bolji od Zadra

Ivan Šola • ponedjeljak, 09.10.2017.

Odigrano je sedmo kolo 3.HNL Jug u kojem se ponovno dogodila smjena na vrhu tablice. Nogometaši Biogradskog Primorca na najbolji su mogući način domaćom pobjedom iskoristili kiks Uranije, te tako zasjeli na vodeće mjesto u ligi. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti težak poraz Hrvaca u Zmijavcima, dok je Split u nevjerojatnoj završnici stigao do nove pobjede. Nogometaši Neretvanca najveće su razočarenje dosadašnjeg prvenstva, u prvih sedam kola ostvarili su tek jednu pobjedu i nalaze se u zoni ispadanja.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vala koji su pred domaćom publikom odigrali najbolju ovosezonsku utakmicu i sa 3:1 porazili najveće razočarenje prvenstva ekipu Neretvanca. Apsolutni junak utakmice bio je domaći igrač Antonio Repić koji je postigao sva tri gola za svoju momčad i tako im donio važna tri boda u borbi za ostankom u ligi. Jedini pogodak za goste postigao je Antonio Miličević u prvom dijelu za poravnanje na 1:1. S ova tri boda Val je preskočio svoga protivnika i trenutno zauzimaju 13.mjesto, dok se Neretvanac nalazi na 15.mjestu što bi u ovom trenutku donijelo ispadanje iz lige.

Jedna od dviju utakmica bez pogodaka odigrana je u Stobreču gdje je domaći Primorac dočekao vrlo neugodne goste iz Ivanbegovine. U vrlo borbenoj utakmici gdje se teško dolazilo do prilika, mreže se nisu tresle, pa je samim time utakmica završila prema viđenom najrealnije bez pobjednika. S ovim bodom Primorac se nalazi na trećem mjestu, dok se Kamen nalazi na solidnom šestom.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je na Parku Mladeži gdje je Split kao domaćin došao do svoje četvrte prvenstvene pobjede savladavši Gošk iz Dubrovnika u samoj završnici. Igrala se 39.minuta kada je goste u vodstvo doveo Bruno Berković i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. Domaćini su do izjednačenja stigli u 58.minuti kada je Dario Barada iskoristio priliku i zatresao mrežu za 1:1. Prava uzbuđenja čekala su do 89.minute kada je Pjero Antunović doveo domaćine u prvu vodstvo na utakmici. U drugoj minuti nadoknade dosuđen je kazneni udarac za goste kojeg je sigurno realizirao Vinko Petković za 2:2. I kada se očekivala podjela bodova, u posljednjem napadu glavni sudac utakmice Goran Agičić dosudio je novi kazneni udarac ovog puta za domaćine, a siguran realizator za 3:2 bio je Nicholas Lohinski.

Derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje je domaća Croatia ugostila Hrvace. U vrlo jednosmjernoj utakmici domaćini su bili puno dominantnija ekipa kroz čitavih 90.minuta, i zasluženo su došli do svoje četvrte prvenstvene pobjede. Igrala se 17.minuta kada je domaćine u vodstvo doveo njihov najbolji napadač Ante Ćapin, a do kraja poluvremena vodstvo je udvostručio Tomislav Gudelj preciznim udarcem u 31.minuti. Pitanje pobjednika riješeno je u 73.minuti kada je svojim drugim golom Ante Ćapin postavio konačan rezultat utakmice 3:0.

Nogometaši Primorca iz Biograda stigli su do pete prvenstvene pobjede, s kojom su preuzeli vodeće mjesto u ligi. Pred domaćim gledateljima zasluženo su došli do sva tri boda savladavši Jadrana iz Ploča. Junak utakmice bio je domaći napadač Nikola Marić koji je postigao oba zgoditka u prvom poluvremenu za konačan rezultat 2:0. Nogometaši Jadrana tako su upisali treći prvenstveni poraz, te se trenutno nalaze na sredini tablice gdje za vodećim Primorcem zaostaju samo pet bodova.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je u Sinju gdje su bodove međusobno podijelili domaći Junak i Zagora iz Unešića. Utakmica je protekla u blagoj dominaciji domaćina, koji nisu znali iskoristiti svoje izgledne prilike za postizanje zgoditka. Gosti su se čvrsto branili kroz svih 90.minuta i svojom borbenošću zasluženo dolaze do vrijednog boda na vrlo teškom gostovanju.

Zanimljiva utakmica odigrana je na Korčuli gdje je domaći Zmaj dočekao do ovoga kola vodeću momčad lige Uraniju iz Baške Vode. Sama je utakmica protekla u otvorenoj, borbenoj i zanimljivoj igri dvaju ravnopravnih takmaca u kojoj su i jedna i druga momčad stvorile po nekoliko izglednih prigoda, a uspjeli su realizirati po jednu i to u prvih 45. minuta. Prvi su u vodstvo došli domaćini i to u 18.minuti kada je Nemanja Šešlija iskoristio kazneni udarac za 1:0. Do kraja poluvremena gosti su izjednačili, igrala se 38.minuta kada je Branimir Kujundžić postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Derbi sredine tablice odigran je u Gospinom Dolcu gdje je Imotski kao domaćin dočekao Zadar. U vrlo čvrstoj i na trenutke gruboj utakmici bolje su se snašli domaći nogometaši koji su do pobjede došli postignuvši pogodak na samom početku utakmice. Igrala se šesta minuta kada je veliku neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio Toni Tomas i tako doveo domaćine u vodstvo. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a obje momčadi su ostale s igračem manje. Prvo je u 54.minuti kod domaćina žute kartone upario Adnan Kalajdžić, dok je kod gostiju u 82.minuti izravni crveni karton zaradio Jure Jerbić. Domaći su tako stigli do tek druge prvenstvene pobjede, dok su nogometaši Zadra doživjeli treći poraz.