Udarnik zaustavio pobjednički niz Opatije, u derbiju kola Zagorec deklasirao Zagreb

Ivan Šola • ponedjeljak, 09.10.2017.

Odigrano je deveto kolo 3.HNL Zapad u kojem je od vodećeg trojica samo Vinogradar stigao do nove pobjede, dok su se nogometaši Opatije i Krka na domaćem terenu morali zadovoljiti samo jednim bodom. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Zagoreca koji je u derbiju kola na krilima napadačkog dvojica Smrekar-Hanžić savladao momčad Zagreba. Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Trnja, Dubrava je došla do treće uzastopne pobjede, dok je istarski derbi pripao nogometašima Jadrana iz Poreča.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Maksimira koji su na domaćem terenu uspješno savladali Vrapče. Mreže se nisu tresle sve do samog kraja prvog poluvremena kada je domaćine u vodstvo doveo njihov ponajbolji igrač Josip Mohač. U nastavku utakmice bolje su zaigrali gosti, te su u 57.minuti izjednačili kada je domaću mrežu zatresao Ivan Švigir. Do pobjedničkog gola Maksimir je stigao u 71.minuti kada je glavni sudac utakmice Mate Jakelić opravdano pokazao na bijelu točku, a sigurni izvođač kaznenog udarca bio je Stjepan Krznar za konačan rezultat 2:1. Maksimir se s ova tri boda odmakao od začelja tablice, dok se nogometaši Vrapča nalaze na pretposljednjem mjestu sa samo pet osvojenih bodova.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Opatiji gdje je vodeća momčad prvenstva u samoj završnici uspjela spasiti bod protiv odlične ekipe Udarnika iz Kurilovca. Na prvi pogodak čekala se 49.minuta kada je goste u vodstvo doveo njihov najbolji strijelac Nikola Brajko. Igrala se 61.minuta kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran s bijele točke bio je Alen Matovina za 1:1. Međutim gosti se opet vraćaju u vodstvo u 76.minuti kada je Matej Kelava iskoristio neopreznost domaće obrane i preciznim udarcem zatresao mrežu za 1:2. Kada se očekivalo da će gosti senzacionalno uzeti sva tri boda, u posljednjem domaćem napadu najspretniji je bio Ivan Kovačević koji je nakon gužve sretno ugurao loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:2.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Labinu gdje su domaći Rudar i Vrbovec međusobno podijelili bodove. U ne pretjerano uzbudljivoj utakmici gosti su bili puno bolji protivnik, te su imali nekoliko izglednih prilika, ali nije bilo preciznosti u završnici akcija. U 76.minuti domaćini su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Toni Rudan. Domaći su nogometaši do kraja utakmice izdržali nalete gostiju i borbenošću došli do vrijednog boda.

Aktualni prvaci lige nogometaši Vinogradara rutinirano su došli do nove, ukupno sedme prvenstvene pobjede. Ovog su puta na gostovanju u Španskom zasluženo slavili s 2:0. Junak utakmice bio je gostujući napadač Igor Prijić koji je po jednim zgoditkom u svakom poluvremenu svojoj momčadi donio važna tri boda u borbi s Opatijom za prvo mjesto.

Iznenađenje kola priredili su nogometaši Haška koji su u samoj završnici na gostovanju kod izrazitog favorita Krka uspjeli ostati neporaženi. Kroz čitavu utakmicu domaćini su bili bolji protivnik gdje su stvarali mnoštvo prilika, ali nije bilo dovoljno preciznosti u samoj završnici. Nagrada za bolju igru domaćina stigla je u 69.minuti kada je Robert Brdar preciznim udarcem poslao loptu u mrežu za vodstvo 1:0. Kada se očekivao sudački zvižduk za kraj utakmice, u zadnjem napadu dosuđen je kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 1:1 bio je Ivan Zelenika.

Do treće uzastopne pobjede stigli su nogometaši Dubrave koji su na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0 savladali Dugo Selo. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 11.minuti kada je Tin Džaferović iskoristio neopreznost gostujuće obrane i zatresao mrežu za kako će se kasnije pokazati jedinim zgoditkom na utakmici. S ova tri boda Dubrava je skočila na visoko četvrto mjesto, dok se Dugo Selo nalazi 12.mjestu.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Trnja koji su u derbiju začelja na domaćem terenu pobijedili Segestu s visokih 5:0. U jednosmjernoj utakmici pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena. Igrala se deseta minuta kada je Jurica Poldrugač doveo domaćine u vodstvo, a do kraja poluvremena Marin Tomišić dva puta je slao loptu u gostujuću mrežu za prednost Trnja 3:0. U nastavku utakmice domaći su nogometaši postigli još dva gola, prvo je Petar Zubak zabio za 4:0, a konačan rezultat postavio je Ante Stanić u 61.minuti utakmice. Trnje je s ova tri boda pobjeglo sa začelja, dok se nogometaši Segeste nalaze na samom dnu s četiri osvojena boda.

Derbi kola odigran je u Krapini gdje je domaći Zagorec najboljom ovosezonskom utakmicom deklasirao nogometaše Zagreba s uvjerljivih 4:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 26.minuta kada su domaći vodili s 3:0. U desetoj minuti Filip Hanžić doveo je domaćine u vodstvo, a zatim je Matija Smrekar u razmaku od svega tri minute postigao dva zgoditka. Do kraja poluvremena Zagreb je smanjio rezultat, igrala se 31.minuta kada je Milivoj Govorko zatresao domaću mrežu za 3:1. U nastavku utakmice viđen je još jedan pogodak, igrala se 73.minuta kada je konačan rezultat utakmice postavio svojim drugim zgoditkom Filip Hanžić.

Istarski derbi odigran je u Pazinu gdje su vrlo zanimljivu utakmicu odigrali domaća Pazinka i Jadran iz Poreča. Domaćini su poveli već u osmoj minuti kada je Amel Ibrahimović preciznim udarcem zatresao gostujuću mrežu za 1:0, a samo dvije minute kasnije gosti se vraćaju u igru kada Enis Šoškić postiže pogodak za 1:1. Bolja igra Jadrana okrunjena je na samom kraju prvog poluvremena kada Denis Tikas šalje loptu u domaću mrežu za preokret 1:2. U nastavku utakmice gosti su sigurno držali stečenu prednost i zasluženo su stigli do svoje četvrte prvenstvene pobjede.