Liga prvaka, skupina A, 5. kolo, 12.10.2017, 21:00 h
Rhein-Neckar Löwen 31:24 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao uvjerljiv poraz u Mannheimu, domaćin rutinski do pobjede

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.10.2017.

Niti u petom pokušaju rukometaši Zagreba nisu uspjeli doći do pobjede u Ligi prvaka. U petom kolu skupine A gostovali su u Mannheimu gdje ih je dočekao Rhein-Neckar Löwen i svladao ih s glatkih 31:24...

Rhein-Neckar Löwen - PPD Zagreb 31:24 (15:11)

Rhein-Neckar Löwen: Mikael Appelgren, Andreas Palicka (16 obrana), Andre Schmid 4, Kristian Bliznac, Gudjon Valur Sigurdsson 3, Bogdan Radivojević, Rafael Baena Gonzalez, Jerry Tollbring 2, Momir Rnić, Mads Mensah Larsen 6, Hendrik Pekeler 8, Patrick Groetzki 1, Harald Reinkind 2, Filip Taleski 1, Gedeon Guardiola Villaplana 2, Alexander Petersson 2

PPD Zagreb: Matevž Skok (12 obrana), Urh Kastelic (4 obrana), Žarko Marković 7, Josip Ereš, Luka Mrakovčić 1, Josip Božić-Pavletić 2, Tin Kontrec 1, Igor Vori, Dobrivoje Marković 1, Leon Šušnja 1, Josip Valčić 2, Tonči Valčić, Stipe Mandalinić 3, Matej Hrstić, Mario Vuglač 3, Damir Bičanić 3

Isključenja: RN Löwen 6 minuta (Petersson, Taleski 2), PPD Zagreb 2 minute (Kontrec)

Sedmerci: RN Löwen 3/5 (Sigurdsson 0/1, Schmid 2/3, Tollbring 1/1), PPD Zagreb 1/1 (Ž.Marković 1/1)

0:1 Božić-Pavletić, 0:2 Božić-Pavletić, 1:2 Larsen, 1:3 Mandalinić, 2:3 Larsen, 3:3 Larsen, 3:4 Ž.Marković, 4:4 Petersson, 5:4 Sigurdsson, 5:5 Ž.Marković, 6:5 Pekeler, 7:5 Schmid (7m), 7:6 Mandalinić, 7:7 Ž.Marković, 8:7 Petersson, 9:7 Schmid, 10:7 Pekeler, 11:7 Larsen, 11:8 Ž.Marković, 12:8 Pekeler, 12:9 Bičanić, 13:9 Schmid (7m), 13:10 Ž.Marković, 13:11 Bičanić, 14:11 Groetzki, 15:11 Reinkind, 15:12 Mrakovčić, 16:12 Pekeler, 17:12 Taleski, 17:13 Ž.Marković (7m), 17:14 Bičanić, 18:14 Reinkind, 18:15 Vuglač, 19:15 Tollbring (7m), 19:16 Vuglač, 20:16 Sigurdsson, 20:17 Vuglač, 21:17 Guardiola, 21:18 Kontrec, 22:18 Schmid, 22:19 Mandalinić, 23:19 Pekeler, 24:19 Sigurdsson, 25:19 Pekeler, 25:20 J.Valčić, 26:20 Tollbring, 27:20 Guardiola, 27:21 Šušnja, 28:21 Pekeler, 29:21 Larsen, 29:22 J.Valčić, 29:23 Ž.Marković, 29:24 D.Marković, 30:24 Pekeler, 31:24 Larsen

Rukometaši Zagreba ostaju bez ijedne pobjede u Ligi prvaka i srećom po njih Wisla i Kristianstad su jednako "konkurentni" ostalim momčadima pa su i nakon petog kola s takvim učinkom na visokom šestom mjestu. Novi poraz došao je u Mannheimu protiv Löwena, sastava koji svake godine ima vrlo visoke europske ambicije, ali one obično padaju u vodu kada dođe vrijeme onih najvažnijih utakmica.

Na ovo gostovanje Zagreb je doputovao bez Zlatka Horvata koji nije briljirao u dosadašnjem dijelu sezone te je zbog lošije forme dobio odmor, no niti Horvat ovdje ne bi previše pomogao. Za nešto više Zagrebaši bi morali biti odreda u pravoj formi, bez izostanaka, a ti uvjeti nisu ispunjeni. Neki se još traže što zbog problema tijekom priprema, neki jednostavno ne mogu pratiti ovako kvalitetnu razinu igre i na kraju, kada se sve zbroji i oduzme, dobije se uvjerljiv poraz.

Domaćin je raznovrsnom igrom u napadu lakoćom probijao Zagrebovu obranu, Pekeler je na crti redom školovao Zagrebove igrače i gostima nije pomogla čak niti dobra predstava Matevža Skoka pa i u ono malo minuta Urha Kastelica. Na drugoj strani briljirao je sa 16 obrana Andreas Palicka, no toliko su zajedno skupili i Zagrebovi vratari stoga nije bio problem u tom segmentu. Problem su predstavljale brojne izgubljene lopte što je domaćin lakoćom kažnjavao i kada se odvojio lakoćom je kontrolirao susret.

Zagreb čak i nije loše otvorio utakmicu, držao se tamo do 7:7 nakon čega je domaćin postigao četiri pogotka u nizu i odvojio se. U završnici prvog poluvremena PPD Zagreb bio je na minus dva (13:11), imao priliku doći na gol zaostatka i nije ju iskoristio. Prvo je Kontrec promašio kontru, nakon toga Skok požrtvovno brani, ali u novom pokušaju za potpunim približavanjem gosti neshvatljivo pokušavaju naivno prodati pokušaj cepelina, domaća obrana to naravno presijeca i umjesto dolaska na 13:12, do kraja prvog dijela Nijemci odlaze na 15:11.

U drugom poluvremenu dosta dugo igralo se gol za gol, razmak se mijenjao s tri na četiri razlike i obratno, sve dok domaćin nije napravio seriju 3:0 za 25:19, tu su gosti postali svjesni da će upisati poraz i potpuno su pali. Löwen je imao i najviših 29:21, a na kraju je završilo sa sedam razlike i dosta lošim dojmom sa strane hrvatskog prvaka.

Puno previše pogrešaka i u napadu i u obrani, bilo je razdoblja igre kada je Zagreb izgledao solidno, ali ta razdoblja protiv ovakve momčadi moraju biti puno duža, a padovi su bili pogubni i na kraju su bili kobni za goste.