Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 13.10.2017, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 415

Branimir Korać • petak, 13.10.2017.

Na otvaranju 12. kola HT Prve lige Rudeš je "ugostio" Lokomotivu u Kranjčevićevoj i upisao poraz 1:0. Junak gostiju bio je Ivan Krstanović koji je zabio za pobjedu u 93. minuti...

Lokomotiva je nastavila seriju utakmica bez poraza i pobjedom protiv Rudeša u Kranjčevićevoj preskočila je Slaven Belupo i zasjela na petu poziciju. Do pobjede je došla teško, u 93. minuti Ivan Krstanović na dodavanje Ivanušeca pogodio je mrežu Rudeša i osigurao tri boda.

Rudeš s ovim porazom ostaje na samo jednoj pobjedi i sedam osvojenih bodova, tek bod više od posljednjeplasirane Istre. Sreća za Rudešane je ta da Puljane očekuje vrlo težak dvoboj protiv Rijeke u kojem će teško do bodova za bijeg s posljednjeg mjesta.

Dvoboj između Rudeša i Lokomotive ponudio je tek jedan pogodak, ponešto šansi s obje strane te jednom pogođen okvir gola na svakoj strani. Bilo je tu puno grešaka, posebno u situacijama kada su igrači dolazi pred 16 metara, nizala su se netočna dodavanja i iako je susret bio čak i zanimljiv u pojedinim trenucima, kvaliteta igre nije bila visoka.

Domaćin je već u petoj minuti trebao doći do vodstva kada je nakon ubačaja u peterac glavom pucao Budimir, ali zatresao je samo desnu vratnicu gola Šempera.

Šemper i Picak bili su u dobrom izdanju, imali su ponešto obrana, ali i sreće u pojedinim situacijama. Kao što je Šemper imao sreće u petoj minuti, tako je i Picak zahvaljivao vratnici u 85. Krstanović je došao u odličnu poziciju, gađao bliži kut, ali pogodio vratnicu.

U 93. minuti bio je precizniji. Ivanušec je dobro prošao lijevom stranom, pogledao u sredinu gdje su bili Radonjić i Krstanović, dobro ubacio, a nakon što Radonjić nije došao do lopte, Krstanović ju je na drugoj vratnici lakoćom poslao u praznu mrežu.

U posljednjim sekundama susreta na drugoj strani pokušao je Segado, ali Šemper dobro brani njegov udarac.