Nacional lagano stigao do druge pobjede i osigurao elitnu rundu UEFA Futsal Cupa

Dario Dodić • petak, 13.10.2017.

Hrvatski prvak u futsalu, Nacional, stigao je do druge pobjede u drugom kolu zagrebačke skupine glavne runde UEFA Futsal Cupa. Nakon pobjede protiv armenskog prvaka Lea, Novinari su u drugom kolu bez problema, s 8:4 nadigrali prvaka Kosova, Liburn...

Momčad Nacionala se već nakon dvije odigrane utakmice plasirala u elitnu rundu UEFA Futsal Cupa. U drugom kolu zagrebačke skupine glavne runde hrvatski je prvak ubilježio i drugu pobjedu te je tako i teoretski osigurao plasman u elitnu rundu futsalske inačice Lige prvaka. Nakon pobjede protiv Armenaca Novinari su se lagano obračunali i s prvakom Kosova Liburnom. Igrači Roberta Grdovića slavili su s 8:4 i tako potvrdili prolazak dalje.

Tek na samom otvaranju držali su se Kosovari u egalu. Štoviše, bolje su otvorili susret i prvi priprijetili preko Selimija - izašao je sam pred Pavlića u trećoj minuti, ali vratar Nacionala izlazi kao pobjednik tog dvoboja. Gotovo deset minuta trebalo je Nacionalu da slomi otpor gostiju, a onda je krasnom akcijom stigao do vodstva. Soares je kroz šumu nogu pronašao Puertasa, koji lijepo petom zabija za 1:0 hrvatskog prvaka.

Upozorenje iz kontre u trećoj minuti Grdovićeva momčad očito nije shvatila ozbiljno pa je novom kontrom Liburn stigao do izjednačenja. Igrala se 13. minuta, Mejzini lagano poentira kraj nemoćnog Pavlića na dodavanje Qerimija. Do kraja poluvremena uspio je Nacional preuzeti inicijativu i dominantno stići do dva pogotka prednosti. Zabijali su Andre Gomes i Puertas, asistent je u oba navrata bio Postružin.

Da ne bude previše stresa u nastavku pobrinuo se Soares koji koristi lijepu asistenciju Postružina i nakon samo 20 sekundi igre u drugom poluvremenu zabija za 4:1. Uporni Kosovari brzo se vraćaju, već u idućoj minuti Mejzini vrhom kopačke matira Pavlića za 4:2. U završnici se utakmica rasplamsala pa smo vidjeli još šest golova.

Na 5:2 je silovitim udarcem s 12 metara nakon kornera koji je izveo Matan povisio Gomes. Za 6:2 zabija Matan s gola na gol brzo kaznivši Liburnovu zamjenu vratara za dodatnog igrača u polju. Dobroshi je smanjio na 6:3, a Matan još jednom, iz prilično teške pozicije, pogađa sa svoje polovice za 7:3.

S gola na gol zabio je i Matheus Kogikoski, a na konačnih 8:4 smanjio je Alibegu.

U posljednjem kolu Nacional igra protiv francuskog Garges Djibsona, neovisno o rezultatu hrvatski prvak ide u elitnu rundu, ali Grdović najavljuje novi pohod na sva tri boda.