Premier liga, 8. kolo, 14.10.2017, 13:30 h
Liverpool
Liverpool 0:0 Manchester United
Manchester United

Dario Dodić • subota, 14.10.2017.

Osmo kolo engleskog Premiershipa na Anfieldu su otvorili Liverpool i Manchester United. Kao i u dvoboju prošle sezone, nije bilo pobjednika, ali ni pogodaka...

Derbi osmog kola Premiershipa između Liverpoola i Manchester Uniteda na Anfieldu nije donio previše nogometne ljepote. Jose Mourinho je na gostovanje stigao s naumom čuvanja prazne mreže, a u napadu što bude. U prvom je dijelu uspio, a što se tiče napada, bilo je gotovo ništa. Liverpool se želio nadigravati, ali Crveni vragovi nisu popustili, susret je, kao i u listopadu prošle godine, završio 0:0.

Da je igračima Liverpoola nešto ušlo u prvom poluvremenu utakmica bi vjerojatno otišla u drugačijem smjeru. No, kad je i popustila obrana Uniteda, maestralan je bio David De Gea.

Posebno će mu zahvaljivati suigrači na fenomenalnoj obrani iz prvog poluvremena, kada je odličan pokušaj Matipa s nekoliko metara refleksnom reakcijom nogom zaustavio na crti. U nastavku akcije pucao je Salah, ali pokraj gola.

Jednu jedinu priliku na čitavom susretu imao je United. U jednom od rijetkih kontakata s loptom Romelu Lukaku izbio je sam pred Mignoleta, ali i vratar Liverpoola je danas bio na visini zadatka.

U nastavku je United ubio i to malo igre što se dalo vidjeti u prvih 45 minuta, gosti su se fokusirali na čuvanje rezultata, a Liverpool i nije opasnije prijetio De Geinim vratima. U osmom dvoboju s Mourinhom Jürgen Klopp je sedmi put ostao neporažen, dok se United može pohvaliti sedmom prvenstvenom utakmicom u kojoj nije primio niti pogotka.

Dejan Lovren odradio je vrlo korektno svih 90 minuta u obrani Liverpoola, a u nekoliko je navrata bio opasan u napadu nakon prekida.