Dario Dodić • subota, 14.10.2017.

Odigrano je pet dvoboja osmog kola Bundeslige. Nakon dva remija pobjedama se vratio Bayern, u povratničkoj utakmici Juppa Heynckesa Bavarci su razbili Freiburg. Eintracht Nike Kovača osvojio je sva tri boda na gostovanju kod Hannovera, junak Eintrachta bio je Ante Rebić. Hoffenheim je kod kuće u završnici susreta ispustio pobjedu protiv Augsburga...

Na najljepši mogući način Jupp Heynckes se vratio na klupu Bayerna, uvjerljivom pobjedom protiv Freiburga. Aktualni prvaci odlučili su se vratiti legendarnog trenera u klub nakon što je Carlo Ancelotti zbog slabih rezultata zaradio otkaz. Bavarci su uoči reprezentativne stanke odigrali dva prvenstvena remija, a na pobjedničke su se staze vratili s novim-starim trenerom, a žrtva je bio Freiburg.

S laganih 5:0 nogometaši njemačkog prvaka obilježili su povratak Heynckesa. Bavarci su dominirali od prve do zadnje minute, a da nisu povukli ručnu kočnicu mogao je Freiburg i teže stradati.

Bayern je do vodstva došao već u osmoj minuti kada je Schuster poslao loptu u vlastitu mrežu. Na 2:0 povisio je Coman glavom s 12-ak metara nakon što je pokušaj Robbena zaustavio gostujući vratar. U istom tonu Bayern je nastavio u drugom poluvremenu. Na 3:0 u 63. minuti povisio je Thiago Alcantara preciznim udarcem s 20-ak metara.

Thomas Müller iskoristio je pogrešku gostujuće obrane za asistenciju Lewandowskom, koji rutinski podiže na 4:0. Za konačnih 5:0 lijepo je poentirao Kimmich u sudačkoj nadoknadi.

Eintracht Frankfurt Nike Kovača prva je momčad koja je ove sezone postigla pogodak u gostima kod Hannovera. Ne samo to, Eintracht je pogotkom Ante Rebića u 90. minuti došao do sva tri boda na neugodnom gostovanju.

Više od igre tijekom čitavog susreta pokazala je Kovačeva momčad i na kraju zasluženo ugrabila sva tri boda. Poveo je Eintracht već u desetoj minuti kada je Haller elegantno zabio na dodavanje Wolfa. Gosti nisu izdržali s vodstvom do poluvremena, za 1:1 zabija Sane u 36. minuti.

Činilo se da je pritisak Eintrachta urodio plodom sredinom drugog dijela kada je Rebić zatresao mrežu, ali je sudac Dankert dosudio prekršaj Eintrachta. Svoj trenutak hrvatski je napadač ipak dočekao u posljednjoj minuti regularnog dijela kada je s 20-ak metara zabio za pobjedu gostiju.

Hoffenheim je kod kuće dvaput vodio protiv Augsburga, ali nije uspio doći do sva tri boda, utakmica je završila 2:2. Poveo je Hoffenheim na otvaranju drugog dijela, strijelac je bio Hubner iz odbijanca koji je udarcem isprovocirao Andrej Kramarić.

20-ak minuta kasnije Augsburg se vraća u egal, Gregoritsch zabija za 1:1 na dodavanje Maxa. Kada je Uth poentirao u 85. minuti činilo se da će Hoffenheim ipak ugrabiti sva tri boda, ali u 90. minuti nesretni Vogt ni kriv ni dužan šalje trbuhom loptu u svoju mrežu za konačnih 2:2.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim, u nekoliko navrata je opasno prijetio, ali nije uspio zatresti mrežu Augsburga.

• cimbo14.10.2017. u 20:03
    "Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim, u nekoliko navrata je opasno prijetio, ali nije uspio zatresti mrežu Hoffenheima." Sad se pitam se za koga upoce igra Kramaric...