Premier liga, 8. kolo, 14.10.2017, 18:30 h
Watford
Watford 2:1 Arsenal
Arsenal

Luka Medić • subota, 14.10.2017.

U posljednjoj utakmici dana osmog kola Premiershipa Watford je slavio protiv Arsenala s 2:1…

Watford nastavlja s odličnim rezultatima u ovoj sezoni. U osmom kolu Premiershipa ugostio je velikog Arsenala i poslao ga natrag u glavni grad s novim porazom, već trećim u ovoj sezoni. Iako su gosti bili bolji u prvom dijelu susreta, u kojem su stigli i do prednosti, domaćini se nisu predavali i odličnom igrom u nastavku susreta stigli su do pobjede.

Kao što smo rekli, u prvom dijelu susreta Arsenal je bio bolja momčad. Na samom početku susreta Iwobi je bio u prilici, ali domaća obrana otklonila je tu opasnost. U prvom dijelu prilike su imali i Koscielny i Elneny. Prvome je udarac obranio vratar domaćih Gomes, dok drugi nije ni pogodio okvir vrata.

Pred kraj prvog dijela Arsenal je uspio povesti i to nakon prekida. Xhaka je izveo korner, a najbolje se u gostujućem kaznenom prostoru snašao Mertesacker koji je neobranjivo tukao glavom za zasluženo vodstvo gostiju 1:0. Watford u prvom dijelu nije stvorio nijednu pravu priliku, no zato je sve nadoknadio u nastavku susreta.

U prvom dijelu drugog poluvremena zabilježen je tek pokušaj domaćih. Richarlion je pokušao izjednačiti, ali njegov pokušaj završio je pored vrata.

20 minuta prije kraja susreta Watford je priliku za izjednačenje dobio iz najstrože kazne nakon što je Bellerin u svom kaznenom prostoru srušio Richarlisona. Jedanaesterac je izveo Deeney, Čech u jednu, lopta u drugu stranu i utakmica je u zadnju dionicu susreta ušla izjednačenim rezultatom.

Domaćini nisu bili zadovoljni remijem i krenuli su po pobjedu. Pred kraj susreta pokušali su Capoue, odnosno Carrilo, ali je nedostajalo preciznosti.

I onda, kada se očekivao kraj susreta Watford je ipak stigao do punog plijena. U akciji punoj prilika Čech i Arsenalova obrana uspjeli su spriječiti dva pokušaja domaćina, no odbijena lopta došla je do Cleverlyja koji ju je s desetak metara smjestio pod gredu za veliko slavlje na terenu i tribinama.

Watford nastavlja s dobrim igrama, a to se vidi i na tablici. Nakon osam kola drži visoko četvrto mjesto s 15 bodova u društvu dva Manchestera i Tottenhama. U leđa mu gledaju velikani poput Liverpoola, Chelseaja i Arsenala koji je s novim porazom pao na šesto mjesto s 13 bodova. U sljedećem kolu Watforda čeka još jedan okršaj s londonskim klubom, ali u glavnom gradu. Četvrta momčad prvenstva ide na noge aktualnom prvaku Chelseaju. Arsenala pak čeka gostovanje protiv Evertona.