Jana Fett lakoćom preko Mađarice do finala kvalifikacija u Luksemburgu

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2017.

Hrvatska tenisačica Jana Fett nije imala problema u drugom kolu kvalifikacija u Luksemburgu. Mađaricu Fanny Stollar svladala je za samo 67 minuta i izborila prolaz u treće kolo...

Drugi put ove sezone Fanny Stollar stajala je na putu Jani Fett u kvalifikacijama i drugi put Fett je upisala pobjedu u dva seta.

U Roland Garrosu bilo je nešto teže, Fett je 40 minuta duže ostala na terenu nego u Luksemburgu, no u oba meča pokazala je da je bolja od Mađarice i upisala pobjedu.

U Luksemburgu izuzev početka drugog seta nije bilo nikakvih problema. Fett je potpuno dominirala i nije dopustila Mađarici da zakomplicira meč.

Krenulo je sjajno za Fett koja je vrlo brzo došla do vodstva 5:0 i prvi set uzela je za samo 22 minute s glatkih 6:1.

U drugom setu Stollar je uspjela doći do breaka i povesti s 3:1, ali nakon toga Fett vraća kontrolu na svoju stranu, uzima pet od narednih šest gemova i prolazi u treće kolo.

Nakon pobjede 6:1, 6:4 u trećem kolu kvalifikacija igrat će protiv bolje iz meča između Alexandre Dulgheru i Sachije Vickery.