Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 15.10.2017, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić Četvrti sudac: Marin Vidulin

Petar Jenjić • nedjelja, 15.10.2017.

Pretposljednji susret 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigran je u Koprivnici gdje je Inter Zaprešić nanio prvi domaćin poraz Slaven Belupu ove sezone. Momčad Samira Toplaka slavila je rezultatom 2:1...

Dejan Mezga
73'
5
Vedran Dalić
73'
16
Tomislav Haramustek
88'
Samir Toplak

Sve do današnje utakmice Slaven Belupo bio je neporažen na domaćem terenu ove sezone. Bodove iz Koprivnice odnio je zaprešićki Inter koji je slavio s 2:1. Četvrta je ovo pobjeda Toplakove momčadi u sezoni kojom je preskočila današnje protivnike na prvenstvenoj ljestvici.

Koprivničani su odigrali solidnu napadačku utakmicu, imali nekoliko jako dobrih prilika za postizanje pogotka, postigli jedan, ali kao što je to slučaj tijekom cijele sezone, nedostajala je bolja učinkovitost.

Slaven Belupo je od početka pružao bolju igru i više tražio vodeći pogodak. Gosti su uglavnom pokušavali što duže održati nulu i spustiti ritam utakmice. Najbolju priliku domaćin je imao u 6. minuti kada je Selimu Bouadlu iz blizine obranio Krševan Santini. Isti je igrač pucao iz slobodnog udarca u 27. minuti, ali malo iznad gola.

Dvije minute kasnije šok na drugoj strani jer je iz prve prave prilike Inter došao do vodstva. Igor Postonjski je ubacio iz slobodnog udarca, a Komnen Andrić odličnim trzajem glavom skrenuo loptu u mrežu pored nemoćnog Antuna Markovića.

Domaćin je nastavio s ozbiljnim prijetnjama u završnim minutama prvog poluvremena. Pokušao je Bruno Goda iz daljine, zatim je Bouadla lobom pokušao matirati Santinija, no vratar Intera otklonio je obje opasnosti. U sudačkoj nadoknadi glavom je još pokušao Nikola Katić, ali nije bio dovoljno precizan.

S vrlo dobrom igrom domaćin je nastavio i u drugom poluvremenu, ali nije uspijevao doći do pogotka. Nakon dobre prilike Lovre Čirjaka koja je otišla malo pored gola, gosti su iz drugog udarca u okvir postigli i drugi pogodak. Ponovno je strijelac, nakon lijepe akcije, bio Andrić.

Slaven Belupo se naravno nije predavao i deset minuta prije kraja smanjio zaostatak, Mirko Ivanovski je glavom proigrao Vicu Kendeša koji iz blizine matira Santinija. Rezultat se, unatoč nastojanju domaćina, više nije promijenio.