Dario Dodić • nedjelja, 15.10.2017.

U uobičajenom nedjeljnom terminu odigrano je pet susreta osmog kola talijanske Serie A. Sampdoria se nakon teškog poraza od Udinesea vratila pobjedama uz odličnu asistenciju Ivana Strinića. Prvu pobjedu je upisala Genoa Ivana Jurića u gostima kod Cagliarija...

U odličnoj utakmici na Luigi Ferraris stadionu u Genovi Sampdoria je preokretom došla do velike pobjede protiv Atalante. Nakon teškog poraza od Udinesea prije reprezentativne stanke, Sampdoria se vratila pobjedama, s 3:1 je bila bolja od Atalante.

Bio je to dvoboj u kojem je više pokazala Atalanta, ali je Sampdoria bila puno konkretnija. Prvi je dio pripao gostima, ali u nastavku se bude domaćini i velikim preokretom dolaze do sva tri boda. Povela je Atalanta u 21. minuti, kada je Cristante glavom poentirao na ubačaj Spinazzole. Najbliži Cristanteu bio je Ivan Strinić, ali nije dobro reagirao i Cristante zabija svoj šesti gol glavom za goste.

Mogao je isti igrač povisiti na 2:0 pet minuta kasnije, ali bio je neprecizan. Slično je završio i prvi ozbiljniji pokušaj domaćina, pokušaj Zapate bio je lagan plijen za Berishu.

No, dvoboj Zapate i Berishe u drugom poluvremenu nije završio na isti način, u 56. minuti napadač Sampdorije na dodavanje snalažljivog Quagliarelle donosi izjednačenje domaćinu.

Tri minute kasnije Sampdoria je preokrenula rezultat. Sjajno je Strinić sa Zapatom odigrao dupli pas, sjurio se po lijevoj strani i ubacio u sredinu, točno na glavu Caprarija, koji neometan zabija za 2:1 Sampdorije.

Pobjedu domaćina potvrdio je krasnim golom iz teškog kuta Linetty u 68. minuti. Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u dresu Sampdorije.

Genoa Ivana Jurića dohvatila je prvu pobjedu u sezoni. Na gostovanju kod Cagliarija Jurićeva je momčad slavila u golijadi s 3:2 i potvrdila bijeg iz opasne zone.

Utakmica nije mogla bolje početi za goste. Ukrali su loptu domaćim nogometašima na sredini terena, Taarabt gura u prostor Galabinova, koji lagano poentira za 1:0. Nakon nešto više od pola sata igre Genoa je udvostručila vodstvo. Taarabt je s Rigonijem odigrao dupli pas i zatim pogodio donji lijevi kut Cagliarijevog gola te tako asistenciji dodao i jedan pogodak.

Na samom startu drugog dijela Pavoletti pogađa glavom i vraća Cagliari u igru, ali Rigoni na vrlo sličan način 15 minuta prije kraja ponovno odvodi Genou na dva gola prednosti. Za konačnih 3:2 zabio je Joao Pedro iz jedanaesterca tri minute kasnije.