Luka Medić • nedjelja, 15.10.2017.

Kompletirano je osmo kolo njemačke Bundeslige. U prvoj utakmici dana Bayer i Wolfsburg odigrali su neriješeno, 2:2. U drugom susretu Borussia iz Mönchengladbacha slavila je na gostovanju kod Werdera s 2:0...

Zanimljivu utakmicu odigrali su u Leverkusenu domaći Bayer i Wolfsburg. Bio je to dvoboj momčadi iz donjeg dijela tablice. Bayer je posljednju pobjedu upisao krajem rujna protiv HSV-a i pred svojim navijačima tražio je sva tri boda protiv momčadi koja za pobjedu ne zna još od drugog kola. Wolfsburg je tada bio bolji od Eintrachta s 1:0. Bilo je to u posljednjem tjednu kolovoza, a u narednih mjesec i pol dana vukovi su u pet dvoboja upisali tri remija i dva poraza. Domaćini su dva puta vodili, a gosti su na koncu uspjeli sustići vodstvo Bayera i stigli do četvrtog uzastopnog neriješenog rezultata. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj još je uvijek izvan sastava zbog ozlijede.

Bayer je bolje započeo utakmicu i u prvih pola sata imao je nekoliko dobrih prilika, ali realizacija nije bila dobra. Larsu Benderu udarac je blokirala obrana, njegov brat blizanac Sven također je pokušao, ali lopta je završila pored vrata. Bailey je bio blizu pogotka u 25. minuti, ali njegov udarac koji je išao pod gredu obranio je Castelles. Ipak, u 28. minuti domaćini su uspjeli doći do prednosti. Nakon kornera u kaznenom prostoru nastala je gužva, do lopte je u petercu stigao Retsos. Desni bočni domaće momčadi nije imao prostora za udarac pa je proslijedio loptu do Larsa Bendera koji je bez većih problema pospremio loptu u mrežu za vodstvo Bayera 1:0.

Gosti su se tada probudili i počeli igrati. U 40. minuti pokušao je Arnold, no njegov udarac obranio je Leno. Četiri minute kasnije Wolfsburg je izjednačio. Gosti su bili u napadu, na desnoj strani Blaszczykowski je uposlio Verhaegha. Nizozemac je uputio ubačaj pred gol domaćina, a u petercu najviše je skočio Origi koji je poslao loptu iza Leme za poravnanje rezultata.

S 1:1 otišlo se na odmor, a i u drugom poluvremenu vidjeli smo dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Ponovno su domaćini bolje ušli u nastavak susreta, a do pogotka i još jedne prednosti stigli su nakon jednog sata igre. Volland je prevario dva čuvara i preciznim dodavanjem uposlio Wendella na lijevom boku. Brazilski nogometaš iz prve je poslao loptu pred vrata gostiju na koju je natrčao Alario. Argentinski napadač bez većih problema s nekoliko metara pogodio je za 2:1.

U prvom dijelu Bayer je prednost držao 15 minuta, a u nastavku susreta nije uspio niti deset. 20 minuta prije kraja Wolfsburg je ponovno poravnao rezultat. Akcija je započela u Wolfsburgovom dijelu terena, Camacho je osvojio dobar dio terena i točnim pasom pronašao Didavija koji je na vrhu kaznenog prostora uposlio Blaszczykowskog. Poljski nogometaš bio je okružen dvojicom protivničkih igrača, ali je uspio pronaći prostor za prolazak i točnim udarcem s 15 metara izjednačio je na 2:2. To će se kasnije pokazati konačnim rezultatom.

Bayer je s novim bodom stigao do 12. mjesta koje drži s devet bodova. Wolfsburg je 14. s bodom manje. U narednom kolu Bayer gostuje kod Borussije iz Mönchengladbacha, dok će Wolfsburg ugostiti Hoffenheim.

Werder nije na najbolji način krenuo u sezonu. U prvih sedam kola momčad iz Bremena tri puta je odigrala neriješeno, a upisala je i čak četiri poraza. Werder ni u osmom susretu ove sezone nije stigao do prve pobjede, nastavio je trend kao druga najgora domaćinska momčad sezone, i u četvrtom susretu na svom Weserstadionu upisao je treći poraz. Ovog puta bolji s 2:0 bili su nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha koji je upisao prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

Gosti su susret riješili u sedam minuta, od 27. do 34. minute. U 27. minuti gosti su istrčali kontru, Torgan Hazard i Lars Stindl krenuli su prema jednom domaćem igraču. Belgijski nogometaš vodio je loptu i unatoč tome što je na drugoj strani imao slobodnog suigrača odlučio je pucati. Loša odluka, njegov pokušaj zaustavio je vratar domaćih Pavlenka. Ipak, odbijenu loptu pokupio je Stindl koji je bio preciznim udarcem svladao Pavlenku za vodstvo gostiju 1:0. Sedam minuta kasnije Borussia je stigla i do drugog pogotka i to iz prekida. Wendt je izveo korner, a najviši u skoku bio je Vestergaard koji je neobranjivo tukao glavom za 2:0. Domaćini su jedinu pravu priliku u susretu imali na samom kraju prvog dijela kada je nakon slobodnog udarca pokušao Delaney, ali njegov pokušaj otišao je preko gola.

I u nastavku susreta Borussia je bila bolja momčad, ali nije uspjela još koji put zatresti mrežu domaćina. Stindl je pred kraj susreta bio u prilici postići svoj drugi pogodak na utakmici, ali nije bio precizan. Udarac s desetak metara otišao je pored vrata.

Borussia se s nova tri boda vratila na peto mjesto tablice, dok je Werder ostao u društvu Kolna na samom dnu tablice. U idućem kolu Borussia će u Mönchengladbachu ugostiti Bayer, dok će Werder u derbiju začelja gostovati u Kolnu protiv posljednje momčadi lige.