Visoke pobjede Gorice i Bosca, Universitas slavio u dvoboju sveučilišnih projekata

Sportnet • ponedjeljak, 16.10.2017.

Započelo je natjecanje u Prvoj košarkaškoj ligi, inače jedinstvenom drugom rangu natjecanja. Prvo kolo donijelo je uvjerljive pobjede favorita pri čemu se posebno istaknula Gorica...

AKK UNIVERSITAS – KK ISTRAUNI 98:88 (28-18, 19-27, 28-18, 23-25)

Ovog vikenda s natjecanjem je započela Prva košarkaška muška liga. U posljednjem dvoboju prvog kola u maloj dvorani na Gripama sastala su se dva sveučilišna projekta, AKK Universitas iz Splita i KK Istrauni iz Pule.

Domaćini su potpuno nadigrali goste u prvih 10 minuta, i na krilima Ivana Vrgoča uvodnu četvrtinu zaključili sa 28:18. U drugoj dionici gosti su zaigrali puno bolje, domaćini nisu imali rješenje za Tea Šimovića i Matiju Bilalovića, ali su, zahvaljujući tricama kapetana Rašetine, uspijevali održavati dvoznamenkastu prednost sve do kraja poluvremena. Tada ekipa Istrauni radi seriju 10:0 i odlazi na odmor sa samo dva koša zaostatka.

Gledali smo izjednačenu utakmicu do 25. minute i rezultata 56:56, kada domaćini predvođeni Marinom Vručinićem rade seriju 11:2 i završavaju četvrtinu sa 12 koševa prednosti. Činilo se da je utakmica riješena, domaća ekipa je u više navrata imala 15 koševa prednosti, ali pet minuta prije kraja staju, a borbeni gosti serijom 13:3 dolaze na četiri koša zaostatka 80 sekundi prije kraja. Najbolji pojedinac u redovima Universitasa, Ivan Vrgoč, zabija u sljedećem napadu, gosti griješe i na kraju bodovi zasluženo ostaju u Splitu.

Domaćine su predvodili Ivan Vrgoč sa 25 koševa (10/13 za 2, 1/1 za 3, slobodna bacanja 2/4), pet skokova i četiri asistencije i Marin Vručinić sa 21 košem (3/4 za 2, 4/8 za 3, slobodna bacanja 3/4).

U redovima gostiju najbolji su bili Marko Milekić sa 23 koša (3/7 za 2, 1/2 za 3, slobodna bacanja 14/15) i po šest skokova i asistencija i Teo Šimović sa 17 koševa (6/11 za 2, slobodna bacanja 5/9) i sedam skokova.

Što se tiče ostalih susreta treba istaknuti vrlo visoku pobjedu prvog favorita za prvo mjesto Gorice koja je pregazila Borovo sa 117:53. Goričani imaju vrlo iskusnu momčad, a u ovom susretu do pobjede su ih predvodili Ljubo Prgomet s 26 poena i šest skokova te Marko Baković s 18 poena i 11 skokova.

Bosco s Ciboninim igračima na posudbi upisao je pobjedu 90:64 protiv Podravca. Dominic Gilbert bio je dominantan s 26 poena i 11 skokova, Mate Mandić dodao je 16 poena, a Karlo Uljarević 11. Uljarević je tako spojio tri dana s utakmicama, u subotu je dobio minutažu protiv Cedevite, u nedjelju je igrao za Bosco, a danas je bio na parketu protiv Splita.