LP: Mandžukić u 84. za pobjedu Juventusa, sjajna utakmica u Londonu, šest golova, Džeko zabio dvaput

Branimir Korać • srijeda, 18.10.2017.

Qarabag i Atletico prvi su odradili svoj dvoboj trećeg kola grupne faze Lige prvaka, a nakon toga uslijedio je vatromet pogodaka, nekoliko sjajnih utakmica pri čemu je prednjačio dvoboj Chelseaja i Rome. Mario Mandžukić u 84. minuti donio je pobjedu Juventusu...

Skupina A

Benfica - Manchester United 0:1 - 0:1 Marcus Rashford (67.)

Luisao isključen u 93. minuti.

CSKA Moskva - Basel 0:2 - 0:1 Taulant Xhaka (29.), 0:2 Dimitri Oberlin (90.)

Skupina B

Anderlecht - PSG 0:4 - 0:1 Kylian Mbappe (3.), 0:2 Edinson Cavani (44.), 0:3 Neymar (66.), 0:4 Angel Di Maria (88.)

Mbappe je doveo PSG u vodstvo već u trećoj minuti, postao je prvi tinejdžer u povijesti Lige s prvaka koji je zabijao u dva kluba i preskočio je Patricka Kluiverta kao tinejdžer s najviše pogodaka u povijesti ovog natjecanja.

Na 2:0 povisio je Edinson Cavani i tako postao prvi igrač u povijesti koji je zabio u sedam utakmica u nizu u Ligi prvaka.

Bayern - Celtic 3:0 - 1:0 Thomas Müller (17.), 2:0 Joshua Kimmich (29.), 3:0 Mats Hummels (52.)

Skupina C

Chelsea - Roma 3:3 - 1:0 David Luiz (11.), 2:0 Eden Hazard (37.), 2:1 Aleksandar Kolarov (40.), 2:2 Edin Džeko (64.), 2:3 Edin Džeko (70.), Eden Hazard (75.)

Luiz lijepim golom donio prednost Chelseaju.

Krasan Džekin gol za 2:2.

Qarabag - Atletico Madrid 0:0

Skupina D

Barcelona - Olympiakos 3:1 - 1:0 Dimitrios Nikolaou (18. autogol), 2:0 Lionel Messi (61.), 3:0 Lucas Digne (64.), 3:1 Dimitrios Nikolaou (90.)

Ivan Rakitić je na klupi.

Barcelona od 42. minute igra s igračem manje zbog isključenja Piquea i to na poprilično glup način.

100. europski gol Lea Messija.

Juventus - Sporting Lisabon 2:1 - 0:1 Alex Sandro (12. autogol), 1:1 Miralem Pjanić (29.), 2:1 Mario Mandžukić (84.)