Vodeni sportovi

Mladost i Jug zadržali stopostotan učinak glatkim pobjedama

Branimir Korać • subota, 21.10.2017.

Na startu drugog kola regionalne vaterpolske lige Mladost i Jug potvrdili su status favorita i stigli do pobjede protiv Partizana i splitskog Jadrana...

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti uspješno su odradili gostovanje u Beogradu gdje su svladali Partizan s 9:5. Mladost je tako ostala stopostotna dok Beograđani bilježe prvi poraz.

Žapci su do pobjede došli relativno lako, vrlo rano su se odvojili, a Partizan se najviše približio kada je smanjio na 5:3, bliže od tih dva gola zaostatka nije mogao.

Mladost su predvodili Luka Bukić s tri gola i Andrija Bašić s dva dok je Đorđe Lazić postigao dva gola kod domaćina.

Nikakvih problema nije bilo za Jug koji je rutinski izašao na kraj sa splitskim Jadranom. Jugaši su u konačnici slavili s visokih 13:5.

Već na poluvremenu vodili su s ugodnih 5:1, u nastavku susreta gosti su dugo bili na tri-četiri gola zaostatka da bi u zadnjoj dionici isplivala kvaliteta domaćina koji bježi na visokih 13:5.

Tri gola kod Juga postigao je Marko Ivanković, a po dva su dodali Marko Macan, Loren Fatović i Vincenzo Renzuto. Kod poraženih Nathan Power postigao je dva gola.