Premier liga, 9. kolo, 21.10.2017, 13:30 h
Chelsea
Chelsea 4:2 Watford
Watford

Dario Dodić • subota, 21.10.2017.

Nogometaši Chelseaja upisali su pobjedu u devetom kolu Premiershipa iako su na svom Stamford Bridgeu opasno živjeli protiv neugodnog Watforda...

Nije daleko bio Chelsea od novog poraza. Momčadi Antonija Contea smiješio se treći prvenstveni poraz zaredom, mučio se aktualni prvak Engleske na Stamford Bridgeu protiv Watforda, da se gosti nisu povukli u završnici i da su bili malo precizniji, možda bismo sada pričali o novom porazu Chelseaja.

Nije se tako činilo na početku utakmice, kada je Pedro na dodavanje Hazarda sjajnim udarcem skinuo paučinu s desnih rašlji Watfordova gola u 12. minuti izgledalo je kao da će se poslije utakmice pričati o uobičajenom dvoboju Chelseaja i Watforda (u posljednjih šest susreta s Watfordom Chelsea je postigao 22 gola), ali tvrdi Watford brzo se nametnuo u Londonu.

Prvo je nakon pola sata Cleverley opasno prijetio iz slobodnog udarca, ali odlično je odreagirao Courtois. Pokušao je i Richarlison, ali njegov pokušaj još lakše brani Belgijac.

Dobra igra Watforda urodila je plodom u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Nakon kornera s desne strane obrana Chelseja slabo čisti, lopta dolazi do Doucourea, koji je silovito posprema u bliži kut za 1:1. Bio je to četvrti udarac Doucourea u okvir protivničkog gola ove sezone i četvrti zgoditak.

Odmor nije pomogao prvacima Engleske jer u nastavak još bolje ulazi Watford. U 49. minuti Richarlison lijepo poslužuje Pereyru, koji lagano zabija za vodstvo Watforda. Imao je Watford niz dobrih prigoda za još poneki pogodak, ali Richarlison danas nije bio raspoložen za zabijanje golova.

Kako je susret odmicao kraju Watford se sve više povlačio, što je omogućilo Chelseaju povratak u igru. U 71. minuti Batshuayi na ubačaj Pedra zabija za 2:2. Držali su gosti bod sve do posljednjih minuta utakmice, a onda Azpilicueta glavom, obrazom i ramenom zabija za vodstvo Chelseaja. Potvrdu pobjede donio je Batshuayi u posljednjoj minuti sučevog dodatka.

Tko nije gledao utakmicu zaključit će kako je ovo bila još jedna tipična Chelseajeva utakmica protiv Watforda, ali prvak Engleske ima velikih problema u igri koje će bolji protivnici znati kazniti.