Dario Dodić • subota, 21.10.2017.

U derbiju devetog kola talijanske Serie A Napoli i Inter su na San Paolu odigrali utakmicu punu prigoda i bez golova. Sa zabijanjem golova problema nije imala Sampdoria koja je deklasirala Crotone...

Pravo je čudo da je derbi devetog kola talijanskog prvenstva između Napolija i Intera na San Paolu završio 0:0. Dvije napadački potentne momčadi, prva i druga momčad prvenstva, nizala su prigode, ali pogodaka, na iznenađenje mnogih, nije bilo. Pokvario je tako Inter savršen ulazak Napolija u prvenstvo, nakon osam pobjeda, uslijedio je remi.

Ni Inter nije navikao na ovakav rezultat, prvi put nakon listopada 2015. godine u prvenstvu je milanski sastav odigrao 0:0. S obzirom na prigode s obje strane nevjerojatno je da ni jedna lopta nije završila u mreži.

Pohvale za to zaslužuju Pepe Reina i Samir Handanović, oba su vratara večeras zaslužila svoje honorare, iako se mora priznati da je zaposleniji bio Interov čuvar mreže. Handanović se posebno istaknuo u prvom dijelu, u jednom napadu skinuo je dva "zicera" domaćih napadača. S druge strane su opasno prijetili Icardi i Borja Valero, ali nije se dao Pepe Reina.

U nastavku je utakmica pala s ritmom, kako je vrijeme odmicalo sve su zadovoljnija oba trenera bila bodom, mreže su mirovale do kraja susreta. Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta kod Intera, za koji zbog ozljede nije nastupio Marcelo Brozović. Marko Rog je u igru za Napoli ušao u 76. minuti umjesto Allana.

S realizacijom zato problema nije imala Sampdoria, koja je na svom Luigi Ferrarisu s 5:0 deklasirala Crotone i tako pokazala da je težak poraz protiv Udinesea bio tek slučajnost.

Koliko je efikasan napad Sampdorije govori činjenica kako su pet pogodaka postigli iz isto toliko udaraca na gol Crotonea. Prvi je stigao već u trećoj minuti kada je Ferrari pogodio glavom pod gredu nakon ubačaja Torreira. Osam minuta kasnije već je bilo 2:0, Quagliarella je bio precizan s bijele točke.

Na odmor se otišlo s 3:0, Duvan Zapata po desnoj je strani kaznenog prostora Crotonea prošao kao tenk, poslao oštru loptu u peterac gdje pronalazi Caprarija, koji lagano zabija za velikih 3:0.

Za 4:0 zabio je Linetty u 71., a pet minuta kasnije konačnih 5:0 postavlja Kownacki nakon velike pogreške gostujućeg vratara Cordaza.

Ivan Strinić bio je u dresu Sampdorije u igri do 67. minute, dok je Ante Budimir proveo svih 90 minuta na travnjaku kod Crotonea.