Premier liga, 9. kolo, 22.10.2017, 14:30 h
Everton
Everton 2:5 Arsenal
Arsenal

Dario Dodić • nedjelja, 22.10.2017.

Kriza Evertona nastavila se i protiv Arsenala. Topnici su na gostovanju na Goodisonu slavili s više nego uvjerljivih 5:2, postavlja se pitanje hoće li Ronald Koeman preživjeti ovaj poraz...

Nije lijepo veseliti se tuđoj nesreći, ali iz nekih sebičnih razloga Slavenu Biliću vjerojatno je barem negdje u dubini duše drago što će u nedjelju i ponedjeljak novinski stupci biti ispunjeni komentarima o Ronaldu Koemanu i iznimno slabim igrama Evertona. Pitanje je hoće li Koeman preživjeti niz slabih rezultata i boravak u zoni ispadanja.

Danas je Everton u sklopu devetog kola Premiershipa ugostio Arsenal i pošteno se osramotio. Susret je završio 5:2 za goste iz Londona, prvenstveno zato što su se u prvom poluvremenu Topnici mučili s realizacijom.

A odlično je krenulo za Everton danas, već u 12. minuti Rooney koristi pogrešku Arsenalovih igrača i lijepo s ruba kaznenog prostora zabija sedmi put Petru Čechu. Jedini razlog što je Everton s vodstvom izdržao do kraja poluvremena leži u činjenici kako su gosti bili neprecizni, ali u 40. minuti prva je lopta ušla u Evertonovu mrežu i sve je krenulo nizbrdo. Za 1:1 pogađa lijepo Nacho Monreal. Zanimljivo je kako je ovo već drugi pogodak Monreala u posljednje tri premierligaške utakmice. U prethodnih 140 zabio je samo jednom.

Raspad Evertonovog sistema uslijedio je na samom otvaranju drugog dijela. Glavom u vodstvo Topnike dovodi Özil na ubačaj Sancheza. Dodatno je gostima posao olakšao Gueye zaradivši drugi žuti karton u 68. minuti. Prvi mu je to crveni karton u posljednjih pet godina i ukupno drugi u karijeri.

Šest minuta kasnije u strijelce se na dodavanje Özila upisao i Lacazette, a u opuštenoj završnici pala su još tri gola. Ramsey u 90. zabija za 1:4, Niasse koristi nesmotrenost Arsenalove obrane za 2:4 u 93. minuti, a konačnih 2:5 postavlja Sanchez lijepom solo-akcijom u petoj minuti sudačkog dodatka.

Nikola Vlašić odigrao je svih 90 minuta u dresu Evertona. I dok je još prema naprijed izgledao dobro, u obrani je ponovno bio slab, to je faza igre na kojoj će morati poraditi kako bi se mogao nositi s protivnicima u Premiershipu.