Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, 22.10.2017, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 148

Lokomotiva golom iz kaznenog udarca do sva tri boda protiv Istre 1961

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.10.2017.

U susretu 13. kola HT Prve lige Istra 1961 gostovala je u Kranjčevićevoj gdje je Lokomotiva na teškom terenu ipak bila bolja s 1:0 pogotkom Lovre Majera iz kaznenog udarca...

Istra 1961 i nakon 13. kola ostaje samo dva boda ispred posljednjeplasiranog Rudeša dok Lokomotiva nastavlja s dobrim rezultatima i bilježi novu pobjedu.

Kiša koja se spustila nad Zagreb stvorila je tradicionalno teške uvjete u Kranjčevićevoj gdje je travnjak sa svakom minutom bio sve više neprijateljski naklonjen igračima, no na kraju je domaćin ipak uspio uzeti sva tri boda i upisati pobjedu.

Puljani su došli po puni plijen kako bi zadržali korak s Cibalijom koja je u subotu bila bolja od Slaven Belupa, međutim nisu uspjeli slaviti i ostaju na samo devet osvojenih bodova.

Mogli su i oni do pogotka, posebno u početku susreta kada je veliku priliku propustio Grujević poslije čega je Lokomotiva preuzela inicijativu i to joj se isplatilo na startu drugog dijela.

U 53. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, u 16 metara na loptu su išli vratar Ćorić i Krstanović, gostujući vratar pokupio je loptu, ali i Krstanovića i sudac Bel dosudio je penal. Lovro Majer bio je precizan i donio pobjedu domaćinu.

U nastavku susreta gosti su pokušavali doći do poravnanja, no uglavnom su se koncentrirali na pokušaje iz dalje od kojih je najbolji bio Puclinov, ali otišao je pokraj vratnice.

Lokomotiva je s ova tri boda došla Osijeku na samo tri boda zaostatka, preskočila je Inter i ponovno drži petu poziciju.