Dario Dodić • nedjelja, 22.10.2017.

U redovnom nedjeljnom terminu devetog kola talijanske Serie A napadači nisu bili posebno raspoloženi. Tri su momčadi upisale gostujuće pobjede, dok je domaćinima obraz osvjetlala Atalanta. Genoa Ivana Jurića remizirala je u gostima kod Milana. U ranijem terminu Chievo je u gradskom derbiju svladalo Veronu...

Nakon prve pobjede u sezoni Genoa Ivana Jurića osvojila je velik bod na gostovanju kod Milana, čija se kriza nastavila i danas. Domaćima je posao otežao kapetan Bonucci zaradivši izravni crveni karton već u 25. minuti što je u potpunosti poremetilo ritam utakmice.

Pokvario je crveni karton utakmicu jer je silom prilika otupio Milanovu napadačku oštricu, a bilo je jasno da se Genoa ne planira previše otvarati već čuvati bod. I s igračem manje domaći su ipak imali više od igre, u vršku napada trudio se Nikola Kalinić, ali danas nije bio njegov dan. Imali su i gosti iz Genoe nekoliko solidnih prigoda, ali mreže se nisu tresle.

Indisponirani Kalinić zamijenjen je u 84. minuti, ali niti Cutrone nije uspio matirati Perina.

Važnu pobjedu upisala je i Roma na teškom gostovanju kod Torina i tako izjednačila rekord Serie A po najdužem nizu gostujućih pobjeda u povijesti lige. Trenutno su Rimljani na 11 pobjeda, a kako igraju ne bi čudilo da u idućem susretu i sruše rekord.

Napadači nisu bili posebno raspoloženi u Torinu, ali zato je bio raspoložen Aleksandar Kolarov, koji je još jednom dokazao kako je uprava Rome pogodila kada ga je dovela iz Cityja. Kolarov je krasnim udarcem iz slobodnog udarca donio sva tri boda Romi u 69. minuti.

I Benvento je ušao u povijesti Serie A, ali ne po dobromu. Benevento je postao prva momčad koja je u sezonu najvišeg ranga talijanskog prvenstva ušla s devet poraza. Posljednji u nizu stigao je danas, na svom travnjaku Benevento je izgubio 3:0 od Fiorentine koja iz utakmice u utakmicu raste u formi.

Benassi je nakon dodavanja Simeonea doveo Viole u vodstvo u 18. minuti, a Babacar zabio za 2:0 na samom otvaranju drugog dijela. Za konačnih 3:0 mrežu Beneventa zatresao je Thereau s bijele točke u 66. minuti.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta u dresu Fiorentine.